Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Code of the Samurai (PS2)

Code of the Samurai PS2

Dynamiczna gra akcji z widokiem TPP, w której wcielamy się w postać tytułowego samuraja. Przemierzamy krainę, zajmując się zwalczaniem szerzących się aktów przemocy.

Akcji | TPP | samuraje | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Code of the Samurai (PS2)

producent: RED Entertainment

wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

25maja2007

25maja2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Code of the Samurai jest trójwymiarową grą akcji, pod wieloma względami nawiązującą do słynnej serii Tenchu. Gracz wciela się w postać tytułowego wojownika, przemierzając kolejne plansze, likwidując wrogów i rozwiązując proste zagadki. Code of the Samurai początkowo debiutowało jedynie w Japonii, a samą grę stworzono wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2.

Gracz w trakcie rozgrywki wciela się w postać jednego z członków ugrupowania o nazwie Shinsengumi, czyli swego rodzaju elitarnej samurajskiej policji, złożonej z najbardziej wykwalifikowanych wojowników. Zabawa polega między innymi na zwalczaniu różnorakich aktów przemocy. Kolejne misje są w pewnym stopniu ze sobą powiązane, choć główny wątek fabularny zazwyczaj spychany jest na dalszy plan. Dostępne etapy posiadają wyznaczone główne zadania oraz poboczne questy, których wykonywanie nie jest obowiązkowe.

Walki stanowią esencję rozgrywki, a do ich wygrywania wykorzystuje się bogaty arsenał broni białej, ze szczególnym uwzględnieniem samurajskich mieczy. Gracz dysponuje bardzo dużą swobodą działania, mogąc decydować się na wiele różnych rodajów ataków. Możliwe staje się także łączenie kolejnych uderzeń w bardziej złożone combosy oraz odpalanie ciosów specjalnych, zadających wrogom poważniejsze obrażenia. W miarę postępów w zabawie sterowana postać uzyskuje dostęp do nowych umiejętności, przydatnych na polu walki. Na swojej drodze napotyka się zarówno słabszych wrogów jak i bossów, których eliminacja przysparza większych kłopotów.

Stosunkowo duży nacisk położono na atrakcyjność otoczenia, a to dlatego, że gracz ma okazję do zbadania wielu historycznych lokacji. Są to między innymi zamki oraz okupowane przez siły wroga wioski. Zabawa urozmaicana jest licznymi scenkami przerywnikowymi, obrazującymi postępy głównego bohatera. Oprawa wizualna Code of the Samurai prezentuje jednak stosunkowo niski poziom wykonania. Zmagania obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Code of the Samurai

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Code of the Samurai

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB