Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXSXSwitchPS4XONE
Okładka Clockwork Aquario (XONE)
OkładkaClockwork Aquario (XONE)

Clockwork Aquario

Clockwork Aquario jest tradycyjną dwuwymiarową platformówką, którą studio Westone zaczęło tworzyć w 1993 roku, ale upadło, zanim ją ukończyło. Po prawie trzech dekadach projekt został doprowadzony do końca przez firmę ININ Games i wydany przez Strictly Limited Games.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clockwork Aquario Premiera

30lis2021

PS4 Switch

7gru2023

XONE XSX

2024

PC

producent: ININ Games wydawca: ININ Games Strona oficjalna

Gry podobne do Clockwork Aquario

Rayman Legends

Child of Light

Sonic Mania

Clockwork Aquario to klasyczna dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w trzy odmienne postacie. Prace nad tym tytułem rozpoczęły się jeszcze w 1993 roku w studiu Westone, ale nie został on wówczas ukończony. Po latach zadanie dopracowania dzieła wzięła na swoje barki firma ININ Games. Wydawcą jest firma Strictly Limited Games.

Mechanika

Clockwork Aquario to dość klasyczna dwuwymiarowa platformówka, w której akcję obserwujemy z boku (tzw. perspektywa side-scrollowa). Zabawa polega na przechodzeniu kolejnych poziomów – wymaga to skakania po fragmentach terenu oraz eliminowania pojawiających się przeciwników. Produkcja korzysta z klasycznego systemu „żyć” (możemy podejść do danego poziomu kilka razy, tracąc jedną próbę przy każdej porażce).

Warto zaznaczyć, że w czasie gry możemy kontrolować jedną z trzech postaci – każda z nich posiada odmienne umiejętności, a także mocne i słabe strony.

Tryby gry

W Clockwork Aquario możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra Clockwork Aquario posiada dość przyjemną dwuwymiarową oprawę wizualną. Grafika została wykonana w oldskulowym, pixelartowym stylu – deweloperzy wykorzystali wiele grafik i materiałów stworzonych przez zespół Westone. Warto odnotować, że obraz jest wyświetlany w formacie 4:3.

Ostatnia modyfikacja 4 grudnia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Clockwork Aquario: Odpowiednia dla każdego wieku.

Switch
PS4
XONE
PC
XSX