Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cleo: A Pirate's Tale (PC)
OkładkaCleo: A Pirate's Tale (PC)

Cleo: A Pirate's Tale PC

Przygodówka zainspirowana przez pierwsze części serii The Legend of Zelda oraz klasyczne produkcje LucasArtsu. W Cleo: A Pirate’s Tale wcielamy się w tytułową dziewczynę, która marząc o karierze piratki, podąża śladem legendarnego skarbu.

Przygodowe | point-and-click | piraci | 2D | crowdfunding | indie

Cleo: A Pirate's Tale Premiera PC

12grudnia2021

Steam

12grudnia2021

producent: Christoph Schultz wydawca: Greycap Audiovisual Mediadesign Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cleo: A Pirate's Tale jest grą przygodową, dla której źródłem inspiracji były pierwsze odsłony cyklu The Legend of Zelda oraz klasyka gatunku ze stajni LucasArts. Za opracowaniem tej produkcji stoi niezależny niemiecki deweloper Christoph Schultz, a jej powstanie było możliwe dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Główną bohaterką gry Cleo: A Pirate's Tale jest tytułowa Cleo, czyli czternastolatka, która choć marzy o karierze piratki, pomaga ojcu w prowadzeniu baru, skazana na towarzystwo niespełnionych korsarzy i nudnych rybaków. Wszystko zmienia się, gdy dziewczyna znajduje piracki dziennik i spotyka ducha, który daje jej tajemniczą wskazówkę. W ten sposób rozpoczyna się jej pełna wrażeń, ale też niebezpieczna przygoda, podczas której protagonistka poznaje piracki świat, podążając śladem legendarnego skarbu.

Mechanika

W Cleo: A Pirate's Tale akcję najczęściej oglądamy z lotu ptaka. Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy świat, na który składa się szereg różnorodnych wysp. Podczas podróży poznajemy najróżniejsze postacie; choć wśród nich prym wiodą piraci, nie brakuje tu innych charakterów, jak gadatliwe papugi, duchy czy syreny. Prowadząc z nimi rozmowy (jak przystało na tytuł inspirowany grami LucasArtsu, konwersacje bywają dziwne), dowiadujemy się coraz więcej na temat świata gry, a także otrzymujemy wskazówki, które mogą przydać się do wykonywania zadań czy rozwiązywania zagadek. A skoro o łamigłówkach mowa – wśród nich znajdziemy zarówno takie, które wymagają znalezienia konkretnego przedmiotu i użycia go w określony sposób (bądź połączenia go z innym), jak i polegające na manipulacji dźwigniami.

Ciekawostką jest fakt, że nie uświadczymy tu złych wyborów; nie sposób tu również zginąć. W przerwach od wielkich przygód możemy natomiast oddać się tak zwanemu Kraken Fodderowi, czyli grze karcianej, w którą zagrywają się tutejsi piraci.

Kwestie techniczne

Cleo: A Pirate's Tale posiada prostą, lecz barwną, przejrzystą i całkiem klimatyczną grafikę wykonaną w technice pixel art. Tytuł działa w oparciu o technologię Unity.

Tryb gry: single player  

Cleo: A Pirate's Tale cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Cleo: A Pirate's Tale: 12+

Cleo: A Pirate's Tale Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 / AMD FX
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 7570 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7 64-bit