Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka City of Atlantis (PC)
OkładkaCity of Atlantis (PC)

City of Atlantis PC

Gra strategiczna typu city builder, w której stajemy na czele mitycznej Atlantydy. W City of Atlantis na naszej głowie są wszystkie aspekty funkcjonowania miasta – od rozbudowy infrastruktury, przez politykę, skończywszy na obronie przed klęskami żywiołowymi.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność | mitologia | polskie | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City of Atlantis Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Gambit Games / MeanAstronauts wydawca: Games Operators

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do City of Atlantis

Zeus: Pan Olimpu

Nebuchadnezzar

Builders of Greece

City of Atlantis jest grą strategiczną typu city builder, która pozwala wcielić się w zarządcę mitycznej Atlantydy. Produkcja stanowi owoc współpracy zespołów Gambit Games Studio i MeanAstronauts, natomiast jej wydaniem zajęły się firmy Games Operators oraz CreativeForge Games.

Fabuła

City of Atlantis zabiera nas w podróż do tytułowej Atlantydy, czyli antycznego miasta-państwa przewyższającego inne cywilizacje w niemal wszystkich dziedzinach – od nauki, przez gospodarkę, skończywszy na militariach. Swoją pozycję zawdzięcza ona nie tylko żyznej ziemi, lecz także obecności szlachetnych kamieni, które występują tu w ilościach hurtowych. W trakcie rozgrywki wcielamy się w zarządcę tego miasta, a na naszych barkach spoczywa zadanie zadbania o jego rozwój i bezpieczeństwo.

Mechanika

W City of Atlantis akcję ukazano z lotu ptaka. Atlantyda jest ulokowaną na wyspie metropolią podzieloną na dziesięć prowincji. Podczas zabawy na naszej głowie są niemal wszystkie aspekty jej funkcjonowania. Chcąc spełnić podstawowe potrzeby naszych poddanych, musimy przede wszystkim zająć się uprawą ziemi i hodowlą zwierząt gospodarskich oraz zatroszczyć się o stały dostęp do wody pitnej. W dalszej kolejności powinniśmy zadbać o sieć kanalizacyjną, a także o edukację mieszkańców. Gra pozwala nam budować szkoły skupione na różnych specjalizacjach – od rolnictwa, przez higienę i medycynę, skończywszy na technologii, polityce, handlu i wojskowości. Jest to o tyle ważne, że wyższy poziom wiedzy Atlantów w danej dziedzinie przekłada się na szybszy rozwój miasta, zwiększenie produkcji rozmaitych dóbr, a także na przewagę nad przeciwnikami. Na koniec, chcąc zwiększyć morale mieszkańców, możemy wreszcie postawić na rozwój kultury i sztuki.

Atlantyda nie jest w stu procentach bezpieczna, a z uwagi na swoje bogactwa stanowi wręcz łakomy kąsek dla wrogo nastawionych sąsiadów. Na pewnym etapie przychodzi nam więc zająć się również wznoszeniem umocnień, a także wystawieniem potężnej armii, wspieranej przez możliwie najbardziej zaawansowaną flotę. Ta ostatnia nie tylko zwiększa bezpieczeństwo miasta, lecz także pozwala na organizowanie rozmaitych ekspedycji. Inna sprawa, że wojna nie jest tu jedynym sposobem na nawiązywanie relacji z państwami ościennymi. Równie dobrze możemy postawić na pokojowe rozwiązania, a wykształceni filozofowie i politycy, jako doskonali dyplomaci, mogą przy odrobinie szczęścia zapewnić nam przyjazne stosunki z sąsiadami.

Planując miejską zabudowę, musimy mieć na względzie nie tylko maksymalizację wydajności (z tego względu należy koncentrować się na tworzeniu okręgów wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach) i obronę przed wrogimi wojskami, lecz również możliwość stawienia czoła rozmaitym klęskom żywiołowym. Ważną rolę odgrywa tu zwłaszcza niemalże futurystyczna infrastruktura chroniąca przed podtopieniami i tsunami, które mogą przynieść Atlantydzie zgubę, jeśli nie będzie na nie odpowiednio przygotowana.

Kwestie techniczne

City of Atlantis posiada atrakcyjną grafikę. Wrażenie dowodzenia miastem przewyższającym pod kątem zaawansowania technologicznego inne starożytne cywilizacje potęguje interfejs, który na pierwszy rzut oka może wydawać się nawet nieco zbyt futurystyczny.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe City of Atlantis: Odpowiednia dla każdego wieku.

City of Atlantis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit