Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Chompy Chomp Chomp (PC)

Chompy Chomp Chomp

Chompy Chomp Chomp to gra zręcznościowa przeznaczona przede wszystkim do zabawy w trybie wieloosobowym. Gracze kierują poczynaniami sympatycznych, wiecznie głodnych stworków, a ich zadaniem jest „schrupanie” wskazanego przeciwnika.

Zręcznościowe | 2D

Okładka Chompy Chomp Chomp (PC)

data premiery gry:

24maj2012

X360

29mar2013

PC

Chompy Chomp Chomp to dzieło niezależnego studia Utopian World of Sandwiches, czyli deweloperskiego tandemu - Sarah Lacy i Jamesa Woodrowa. Produkcja inspirowana jest grami z lat 80. ubiegłego wieku i stanowi swoistą wariację na temat Pac-Mana.

Głównymi bohaterami Chompy Chomp Chomp są sympatyczne, choć wiecznie głodne stworki, które nie cofną się nawet przed połknięciem przeciwnika, byle wrzucić coś na ząb. Zabawa polega więc głównie na pogoni za jedzeniem oraz unikaniu schrupania przez pozostałe Chompy.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Podstawę stanowi wieloosobowy tryb battle mode przeznaczony dla maksymalnie 4 graczy. Pojedynki toczą się na 18 arenach przypominających niewielkie labirynty. Każdy z uczestników zabawy kontroluje poczynania jednego stworka i ma za zadanie „zjeść” przeciwnika we wskazanym kolorze. Co jakiś czas następuje losowa zmiana kolorów, dzięki czemu w każdej chwili myśliwy może stać się zwierzyną. Zabawę urozmaicają owocowe power-upy i przeszkadzajki (np. butelki z trucizną), na jakie można natknąć się w trakcie pogoni.

W przeciwieństwie do wersji przeznaczonej na konsolę Xbox 360, pecetowy port Chompy Chomp Chomp posiada także fabularyzowany, zręcznościowy tryb do rozgrywki single-player lub w kooperacji z drugim graczem. Przedstawia on zmagania z inwazją Blobbidees, którzy zaatakowali ogród zamieszkały przez Chompy.

Chompy Chomp Chomp odznacza się prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną i łatwym w obsłudze systemem sterowania. Z opanowaniem zasad gry nie powinni mieć problemów nawet najmłodsi gracze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Chompy Chomp Chomp

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Chompy Chomp Chomp

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0c)
  • 265 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360