Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4SwitchPC
Okładka Chaos Code: New Sign of Catastrophe (PS4)

Chaos Code: New Sign of Catastrophe

Dwuwymiarowa bijatyka od tajwańskiego studia FK Digital. Chaos Code: New Sign of Catastrophe oferuje 16 zróżnicowanych zawodników, którymi można walczyć w 7 trybach zabawy.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Chaos Code: New Sign of Catastrophe (PS4)

data premiery gry:

16mar2017

PC PS4

26mar2020

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chaos Code: New Sing of Catastrophe to bijatyka 2D od tajwańskiego studia FK Digital. W przeznaczonej początkowo jedynie na automaty produkcji do dyspozycji graczy oddanych zostaje 16 wojowników o zróżnicowanym wyglądzie, umiejętnościach i stylu walki. Pojedynki prowadzone są w wielu różnorodnych trybach i obejmują zarówno walkę przeciwko sztucznej inteligencji, jak też przeciwko innym graczom w sieci lub na wspólnym ekranie.

Fabuła

Gra opowiada alternatywną wersję wydarzeń, w której niejaki Arthur Tesla odkrył nowe źródło energii, noszące miano Chaotics. Pozwoliło to ludzkości na szybki skok cywilizacyjny, jako że zlikwidowało problemy z brakiem dostępu do energii czy jej nietrwałością. Niosło ze sobą też jednak wiele zagrożeń. Tesla, dostrzegłszy ten fakt, stworzył zagadkę o nazwie Chaos Code i ukrył się przed światem. Nikt do końca nie wie, czym jest ta łamigłówka, nie ulega jednak wątpliwości, że może zapewnić władzę i potęgę. Rękę na niej chcą położyć liczne organizacje, co daje początek zażartej rywalizacji.

Mechanika

Chaos Code to klasyczna bijatyka 2D. Postacie poruszają się w dwóch wymiarach, pojedynkując się przy użyciu różnych mniej i bardziej zaawansowanych technik. Podstawowe ataki dzielą się na lekkie i silne, kopnięcia oraz uderzenia. Ponadto system został uzupełniony o możliwość skoku, bloku oraz szybkiego doskoczenia do przeciwnika. Możliwe są również chwyty i rzuty na rywalach. Łącząc silne i słabe ataki, można utworzyć kombinację zadającą większe obrażenia. Istotną rolę w walce odgrywa również podzielony na trzy segmenty wskaźnik chaosu, napełniany wraz z zadawaniem obrażeń. Pozwala on na stosowanie zaawansowanych technik, które – w zależności od poziomu – mogą pożreć nawet cały wskaźnik naraz. Ma on również zastosowanie defensywne, jako że zezwala na anulowanie specjalnych technik rywala.

Istotne w produkcji FK Digital są też modyfikacje bohaterów. Wybierając jedną z 16 dostępnych postaci, można dobrać dwie spośród czterech unikalnych dla niej technik, jakich będzie używać w trakcie starcia. Ponadto gra oferuje możliwość dostosowania kolorystyki strojów.

Tryby gry

Umiejętności walki można sprawdzić w siedmiu trybach gry. W Arcade Mode można poznać historię jednej z wybranych postaci, prowadząc kolejne pojedynki i oglądając scenki przerywnikowe. Survival Mode oferuje możliwość toczenia szeregu walk aż do porażki. W Score Attack Mode z kolei rywalizujemy na punkty, a wynikami możemy się chwalić w sieciowych rankingach. W Mission Mode gra narzuca szczegółowe warunki zwycięstwa, takie jak na przykład konieczność korzystania z jednego typu ataku by zranić przeciwnika. VS Mode pozwala z kolei na wybranie dowolnej postaci i pojedynek z komputerem bądź innym graczem. Practice Mode przenosi nas na arenę, gdzie można szlifować umiejętności, poznawać ataki przeciwników i lepiej rozumieć cały zaproponowany przez twórców system. Tryb Network to z kolei starcia sieciowe z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Chaos Code charakteryzuje się estetycznie wykonaną dwuwymiarową grafiką, przywodzącą na myśl takie pozycje jak King of Fighters XIII czy BlazBlue: Calamity Trigger. Ekran skrzy się od kolorów, szczególnie podczas ataków specjalnych, których siła podkreślana jest przez liczne promienie, wybuchy i inne efekty świetlne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Chaos Code: New Sign of Catastrophe

Klasyfikacja PEGI Chaos Code: New Sign of Catastrophe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chaos Code: New Sign of Catastrophe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3
 • 1 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki Nvidia GeForce 7900 GT / AMD Radeon X1900 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4670 3
 • 4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Nvidia GeForce GTX 980 / AMD Radeon R9 380X lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
PC
PS4
Switch