Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Celestian Tales: Realms Beyond (PC)
OkładkaCelestian Tales: Realms Beyond (PC)

Celestian Tales: Realms Beyond PC

Celestian Tales: Realms Beyond to klasyczny przykład gry jRPG nastawionej na poznawanie historii; wydarzenia obserwujemy z perspektyw różnych bohaterów. Gra obraca się wokół intryg, polityki i podejmuje temat istnienia dobra i zła.

RPG | fantasy | turowe | 2D | top-down | crowdfunding | indie | jRPG

Celestian Tales: Realms Beyond Premiera PC

7maja2020

Steam

7maja2020

producent: Ekuator Games wydawca: Digital Tribe Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Celestian Tales: Realms Beyond

Diablo III

Battle Chasers: Nightwar

Celestian Tales: Old North

Celestian Tales: Realms Beyond to druga odsłona ręcznie rysowanego RPGa osadzonego w świecie fantasy, nastawionego na podejmowanie trudnych decyzji i toczenie turowych walk typowych dla gatunku. Za grę ponownie odpowiada studio Ekuator Games.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w świecie fantasy pełnym magicznych stworzeń. Kierujemy losami grupki towarzyszy, którzy przysięgli służyć i chronić dziedzica szlacheckiego domu. Pomimo osadzenia akcji w świecie fantasy nie ma tu superbohaterów walczących w imię ratowania ludzkości, tylko wszechobecne intrygi, polityka i kwestie moralne. Twórcy skupili się na przedstawieniu świata, w którym nic nie jest czarne i białe. Skupiamy się tutaj na poznawaniu różnych perspektyw i motywów stojących za poczynaniami postaci.

Mechanika

Celestian Tales: Realms Beyond to gra RPG, w której z dostępnych w grze postaci (jest ich sześć) zbieramy drużynę składającą się z maksymalnie trzech bohaterów i toczymy walki z napotkanymi w świecie przeciwnikami. Te są typowe dla gatunku i do naszej dyspozycji mamy atak podstawowy, atak specjalny, obronę, skorzystanie z przedmiotów trzymanych w ekwipunku (wzmocnienie bądź uleczenie członków drużyny), a także próbę ucieczki, gdy sytuacja na polu bitwy okaże się zbyt niebezpieczna. Każda z grywalnych postaci posiada unikalne dla siebie cechy i umiejętności, których wachlarz zwiększa się wraz ze zdobywanym doświadczeniem.

Walka to jednak tylko część gry i jeśli wolimy skupić się na historii czy zagłębieniu się w lore świata, możemy wyłączyć typowe dla gier jRPG losowe spotkania, zmniejszyć poziom trudności, a także nie martwić się stanem zdrowia naszych bohaterów po zakończonej potyczce, gdyż ci po niej automatycznie się leczą.

W grze zwiedzamy rozmaite lokacje w postaci lasów, zamków czy miast, gdzie natykamy się na rozmaite istoty – od niedźwiedzi, przez ludzi, aż po wróżki. Z niektórymi możemy wejść w interakcję i prowadzić spory bądź handlować znalezionymi podczas podróży przedmiotami i wymienić je na lepsze i przydatniejsze.

Kwestie techniczne

Celestian Tales: Realms Beyond to gra łącząca pixel art z ręcznie malowanym otoczeniem.

Sam tytuł to druga z trzech zapowiedzianych serii, które swój początek miały na Kickstarterze.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Celestian Tales: Realms Beyond cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Celestian Tales: Realms Beyond: 12+

Celestian Tales: Realms Beyond Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium G4560 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows 7