Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Celebrity Sports Showdown (Wii)
OkładkaCelebrity Sports Showdown (Wii)

Celebrity Sports Showdown Wii

Grupa gwiazd showbusinessu wystąpiła w grze, w której chodzi głównie o dobrą zabawę. Jest to produkcja z gatunku party game, składająca się z wielu rozmaitych konkurencji.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Celebrity Sports Showdown Premiera Wii

20października2008

pudełko PL

24października2008

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Celebrity Sports Showdown

Wii Sports

Wii Sports Resort

Big Beach Sports

Celebrity Sports Showdown jest kolejną propozycją autorów EA Playground. Ponownie mamy do czynienia z grą typu party-game. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że rozgrywka tym razem koncentruje się na przedstawieniu popularnych sportów drużynowych. Jedyną platformą docelową dla Celebrity Sports Showdown jest konsola Nintendo Wii.

Główną atrakcją omawianej gry są tytułowe gwiazdy świata showbusinessu, nad którymi można przejmować kontrolę. W grze pojawiają się między innymi Nelly Furtado, Avril Lavigne, Fergie, LeAnn Rimes, Keith Urban czy Sugar Ray Leonard. Cechą wspólną wszystkich tych postaci to, że zostały one dowcipnie zaprojektowane, a to dlatego, że cechują się nienaturalnie przerośniętymi głowami. Każda z gwiazd posiada także kilka charakterystycznych dla siebie ruchów.

W Celebrity Sports Showdown zawarto ponad dziesięć popularnych sportów. Lista atrakcji obejmuje między innymi kajakarstwo, siatkówkę plażową, badmintona, zbijaka, narciarstwo klasyczne, curling, łucznictwo, a nawet pojedynki gladiatorów. W większości z dostepnych konkurencji udział bierze kilka osób, nad którymi kontrolę przejmują gracze.

Z racji doboru platformy sprzętowej, bardzo duży nacisk położono na wykorzystanie innowacyjnych funkcji Wii-pilota. Gracz musi symulować wykonywanie prawdziwych ruchów, stawiając nie tylko na zręczność, ale i precyzję. Z pomocą przychodzą pojawiające się na ekranie ikonki, wyświetlające szczegółową instrukcję działania.

Oprawa wizualna Celebrity Sports Showdown prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania, wypadając lepiej od konkurencyjnego Wii Sports. Zmagania obserwowane są w pełnym trójwymiarze, a oprócz dokładnie wykonanych modeli sportowców, zadbano także o odpowiednio duże zróżnicowanie otoczenia (szczyty górskie, plaża, las czy stadion).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran  

Celebrity Sports Showdown cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Celebrity Sports Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.