Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDPS4iOSXONE
Okładka Causa, Voices of the Dusk (PC)
OkładkaCausa, Voices of the Dusk (PC)

Causa, Voices of the Dusk

Darmowa gra karciana utrzymana w konwencji fantasy, w której odtwarzamy historię pewnej krainy i walk o wpływy pomiędzy różnorakimi liderami. Causa, Voices of the Dusk zostało opracowane i wydane przez niezależne studio Niebla Games z Chile.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | 2D | karciane | funkcje cross-platform | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Causa, Voices of the Dusk Premiera

26maj2021

PC

Gry podobne do Causa, Voices of the Dusk

Hearthstone

Legends of Runeterra

The Elder Scrolls: Legends

Causa, Voices of the Dusk jest grą karcianą osadzoną w uniwersum fantasy, w której gracze odtwarzają zapomnianą historię miejsca znanego jako Astraria. Kluczowe znaczenie mają tutaj wybrane karty oraz decyzje strategiczne, które wpływają na szansę na osiągnięcie sukcesu oraz kształtowaną opowieść. Produkcja została opracowana i wydana przez Niebla Games – niezależne studio pochodzące z Chile (jest to debiutancki projekt tego dewelopera).

Fabuła

Akcja Causa, Voices of the Dusk rozgrywa się w szałasie czarnoksiężnika o imieniu Maelkava. Zaprasza on bohatera do rozegrania partii magicznej gry karcianej, której celem jest powstrzymanie złowrogiej, nadnaturalnej siły zwanej Świtem. W toku rozgrywki poznajemy historie związane z krainą Astraria, wcielając się w przywódców różnych frakcji. Jednak nigdy nie mamy pewności, kiedy opowieści te się wydarzyły i czy miejsce to nadal istnieje.

Mechanika

W Causa, Voices of the Dusk naszym zadaniem jest pokonanie rywala, którego karty znajdują się po drugiej stronie stołu. Wykorzystujemy do tego celu posiadaną talię, która rozwija się w miarę naszych postępów. W każdym momencie mamy na ręce cztery karty, a w pojedynczej turze na ogół możemy zagrać dwie z nich.

Warto odnotować, że poszczególne zagrania wymagają odpowiedniego poziomu wskaźnika zwanego Cause – pol. sprawa, racja – i może się zdarzyć, że nie będziemy w stanie jakiegoś wykorzystać. Z tą tajemniczą statystyką powiązane jest kilka innych pojęć reprezentujących konkretne rodzaje potęgi w społeczeństwie – Chwała, Duch, Wpływy i Bogactwo. Kształtując talię musimy zdecydować, na których z nich się skupimy.

Cause zyskujemy, poświęcając posiadane karty. Co ciekawe, możemy potem przywrócić je do gry w krytycznym momencie, co stanowi dodatkowy czynnik pogłębiający warstwę strategiczną. Duże znaczenie ma też wybór odpowiednich Liderów – każdy z nich posiada określone zdolności specjalne (gracz wybiera spośród różnych frakcji), które umożliwiają nam m.in. dociąganie lub zagrywanie kolejnych kart.

Tryby gry

W Causa, Voices of the Dusk możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Gra oferuje kampanie fabularne oraz sieciowy moduł PvP.

Kwestie techniczne

Causa, Voices of the Dusk posiada dość prostą oprawę graficzną, na którą składa się głównie interfejs oraz ilustracje zdobiące poszczególne karty – warto odnotować, że niektóre z nich są częściowo animowane. Produkcja wykorzystuje dość poważną stylistykę, która przypomina nieco szatę graficzną podręcznika do „papierowego” systemu RPG. W czasie zabawy na ekranie widzimy też widowiskowe efekty świetlne, które towarzyszą używaniu konkretnych kart i zdolności.

Dodatkowe informacje

Tytuł został wydany w modelu free-to-play i znajdziemy w nim mikropłatności. Produkcja korzysta również z funkcji cross-platform – posiadacze różnych urządzeń mogą grać razem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Causa, Voices of the Dusk: 12+

Causa, Voices of the Dusk Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-3225 3.3 GHz / AMD A8-7650K 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PC
PS4
XONE
AND
iOS