Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360PS3
Okładka Cargo! Quest for Gravity (X360)
OkładkaCargo! Quest for Gravity (X360)

Cargo! Quest for Gravity

Szalona gra akcji z elementami przygodówki. Przenosimy się w niej do przedziwnego świata złożonego z wysp i zamieszkałego przez nietypowe istoty. Zadaniem gracza jest eksplorowanie otoczenia w poszukiwaniu części do statku, który można w dowolny sposób modyfikować.

Logiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cargo! Quest for Gravity Premiera

anulowana

PS3 X360

21kwi2011

PC

Gry podobne do Cargo! Quest for Gravity

Mario Forever

Superfrog

Fez

Cargo! Quest for Gravity to utrzymana w humorystycznych i mocno zakręconych klimatach gra logiczna, w której zabawa polega na eksploracji dziwnego świata oraz konstruowaniu serii maszyn ze znajdowanych po drodze części. Autorami są ludzie z rosyjskiego studia Ice-pick Lodge, znanego z tak nietuzinkowych produkcji jak Pathologic czy Tension.

Gra przenosi nas do świata, którego wszystkie elementy zaczęły pewnego dnia bezwładnie unosić się w powietrzu, niczym balony. Od tego momentu ludzie, budynki, góry, drzewa a nawet całe wyspy nieśpiesznie dryfują w stronę chmur. W takich okolicznościach, najcenniejszymi przedmiotami stały się te wciąż posiadające konkretną wagę. Każdemu obiektowi przywrócić ją może tylko magiczny koncentrat radości znany jako UBAW (ang. FUN).

Fabuła gry zaczyna się od odkrycia na tajemniczym archipelagu źródła UBAWU. Miejsce to zostało stworzone przez bogów, jako baza nowego świata, po tym jak zniesmaczeni ludzkim egoizmem postanowili, że nasza rasa musi zostać zastąpiona małym ludem znanym jako Bachory (Brats). Niestety, bóstwa nie były wszechmogące, ani nawet wszechwiedzące i pomyliły się w kalkulacjach. Chciały wykreować krainę, której części składowe spajałoby szczęście, jednak w swych planach zapomniały o UBAWIE. Teraz zwracają się do bohatera, czyli przemytnika, który przybył na archipelag zwabiony obietnicą sporego zarobku, by pomógł im wszystko naprawić i przywrócić nowy świat do jego pierwotnego kształtu.

Zabawa w Cargo polega na budowaniu przedziwnych machin ze złomu rozrzuconego po okolicznych ziemiach i zbieraniu UBAWU, stanowiącego główną walutę w grze, dzięki której możemy dokonywać zakupów u Bachorów. Magicznego koncentratu użyjemy również do przywracania wagi znajdowanym przedmiotom. Początkowo będą to jedynie drobiazgi, ale ostatecznie otrzymamy możliwość korzystania w ten sposób z pojazdów, a nawet przytargamy ze sobą statuę wolności. Wykonując kolejne zadania gracze powoli odkrywać będą sekrety fabuły i znajdą odpowiedzi na pytania o to, skąd wziął się UBAW, co lub kto odpowiada za obecny stan świata oraz jakie naprawdę są plany bogów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cargo! Quest for Gravity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Cargo! Quest for Gravity Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GT lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
PS3
X360