Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Car Battler Joe (GBA)

Car Battler Joe GBA

Połączenie tradycyjnej gry role-playing oraz dynamicznej zręcznościówki. Akcja rozgrywana jest w postapokaliptycznych realiach. Zasiadamy za sterami futurystycznego pojazdu, wykonując różnorakie questy.

RPG | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Car Battler Joe (GBA)

producent: Natsume Inc.

wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

21października2002

Car Battler Joe jest bardzo nietypowym produktem. Gra łączy w sobie elementy klasycznych japońskich RPG-ów oraz niezbyt skomplikowanych zręcznościówek. Ponadto akcja Car Battler Joe osadzona została w postapokaliptycznym środowisku. Można więc zauważyć liczne odniesienia do kinowej trylogii Mad Max, czy też takich gier jak chociażby Bandits oraz Auto Assault. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie o nazwie Ancient. Firma ta opracowała też między innymi Amazing Island w wersji na konsolę Nintendo Gamecube.

Opisywany produkt posiada oczywiście pełnoprawny wątek fabularny, lecz odgrywa on zdecydowanie mniejszą rolę niż ma to zazwyczaj miejsce w tytułach z gatunku RPG. Wcielamy się w postać młodzieńca, wyruszającego na poszukiwania swojego ojca. Bierzemy też aktywny udział w wielu innych intrygach, jednocześnie próbując przeżyć w bardzo niekorzystnym, futurystycznym środowisku. Jednym z głównych elementów odróżniających Car Battler Joe od typowych japońskich RPG-ów jest to, że do przemieszczania się po świecie gry wykorzystuje się samochód. Ponadto całkowicie zrezygnowano z turowego systemu rozgrywania walk, na korzyść bitew ukazanych w czasie rzeczywistym. Można więc stwierdzić, iż opisywany produkt nawiązuje chociażby do kultowej serii Twisted Metal. Większość walk wymaga bowiem całkowitego unicestwienia atakowanych przeciwników.

Jak na RPG przystało, zajmujemy się przede wszystkim eksploracją okolicy. Odwiedzamy miasta, wioski, czy inne skupiska ludzkie. W każdym z tych rejonów pojawia się oczywiście możliwość akceptowania nowych questów, wymagających odnalezienia jakiegoś skarbu, dostarczenia ważnej przesyłki we wskazane miejsce, zbadania okolicy, czy pokonania lokalnego gangu. Zamiast standardowego rozwijania współczynników należy odpowiednio rozbudowywać swoje samochody. Poszczególne wehikuły gromadzi się w specjalnie wyznaczonym do tego celu garażu. Lista możliwych upgrade’ów obejmuje zarówno lepsze bronie, jak i mocniejszy pancerz czy nowocześniejszy silnik. Wizualnie Car Battler Joe prezentuje się nadzwyczaj dobrze, gdyż zabawa rozgrywana jest w częściowo trójwymiarowym otoczeniu. Gra posiada ponadto pełnoprawny multiplayer dla czterech osób, opierający się głównie na wzajemnej eliminacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Car Battler Joe

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Car Battler Joe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel