Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Car and Driver (PC)

Car and Driver PC

Car and Driver to popularny w Stanach Zjednoczonych magazyn motoryzacyjny, który od lat zajmuje się tematyką czterech kółek. W oparciu o licencję tegoż periodyku, firma Electronic Arts zdecydowała się na opublikowanie w 1992 roku gry z gatunku wyścigów samochodowych.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Car and Driver (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Car and Driver to popularny w Stanach Zjednoczonych magazyn motoryzacyjny, który od lat zajmuje się tematyką czterech kółek. W oparciu o licencję tegoż periodyku, firma Electronic Arts zdecydowała się na opublikowanie w 1992 roku gry z gatunku wyścigów samochodowych. Produkcją programu zajęło się studio Looking Glass Technologies, znane z późniejszych hitów o nazwie Flight Unlimited oraz System Shock.

Komputerowy Car and Driver oferuje dziesięć samochodów (Porsche 959, Toyota MR2, Ferrari F40, Lotus Esprit Turbo, 1957 Ferrari 250 Testarossa, 1966 Shelby Cobra, Lamborghini Countach, Eagle Talon TSi, Corvette ZR-1 i Mercedes C11 IMSA) i tyleż samo tras (zarówno zamknięte tory wyścigowe, jak i otwarte amerykańskie drogi). Głodni wiedzy amatorzy czterech kółek znajdą w programie dokładne charakterystyki wszystkich pojazdów, podobnie zresztą opisane są poszczególne areny zmagań.

Rozgrywka skupia się na wolnej jeździe z punktu A do punktu B i na pierwszy rzut oka przypomina pierwsze odsłony serii Test Drive. Co prawda Car and Driver odlicza nam czas potrzebny na pokonanie trasy, ale pełni on rolę informacyjną (czyt. nie obliguje nas do szalonej gonitwy w celu uzyskania jak najlepszego wyniku). Nawiązań do produktów Accolade jest znacznie więcej, a najbardziej charakterystycznym jest podobna realizacja widoku z perspektywy pierwszej osoby (deska rozdzielcza i nieśmiertelna kropka na statycznej kierownicy). Mimo to, programiści Looking Glass Technologies zaimplementowali możliwość obserwacji pojazdu z różnych kamer, głównie po to, aby móc podziwiać pieczołowicie (jak na tamte czasy) zrealizowane, trójwymiarowe trasy.

Car and Driver zainteresuje przede wszystkim tych graczy, którzy lubią pojeździć bez konieczności uzyskiwania jak najlepszego czasu na poszczególnych trasach. Przyzwoite wykonanie, duża porcja swobody oraz bogata część opisowa z pewnością każą stawiać dzieło Electronic Arts wysoko w rankingu wszystkich gier motoryzacyjnych z początków lat dziewięćdziesiątych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Car and Driver

odpowiednia dla każdego wieku