Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Captain America: The Winter Soldier (iOS)
OkładkaCaptain America: The Winter Soldier (iOS)

Captain America: The Winter Soldier

RPG akcji stworzone na licencji komiksu firmy Marvel, poświęconego postaci Kapitana Ameryki, i powiązana z obrazem kinowym o tym samym tytule.

RPG | science fiction | widok izometryczny | komiksy | superbohaterowie | elementy zręcznościowe | Marvel Comics | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Captain America: The Winter Soldier Premiera

27mar2014

iOS AND

producent: Gameloft wydawca: Gameloft

Gry podobne do Captain America: The Winter Soldier

The Amazing Spider-Man 2

Dungeon Hunter 4

Marvel Future Fight

Captain America: The Winter Soldier to dynamiczna gra z gatunku RPG akcji, ukazująca zmagania tytułowego superbohatera z perspektywy izometrycznej. Produkcja towarzyszyła premierze kinowych przygód Kapitana Ameryki (noszących ten sam tytuł) i w ofercie mobilnych platform cyfrowej dystrybucji zagościła dzięki francuskiemu studiu Gameloft, mającemu w dorobku m.in. Spider-Man: Unlimited, a także serie Asphalt i Modern Combat. Captain America: The Winter Soldier, przeznaczone na smartfony i tablety z systemem AND i iOS, zostało udostępnione w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Fabuła

Grę powiązano z obrazem kinowym w sposób luźny, dzięki czemu Kapitan Ameryka – wplątany w międzynarodową intrygę – mierzy się nie tylko z tytułowym Zimowym Żołnierzem, ale i szeregiem innych superzłoczyńców znanych z kart komiksów firmy Marvel (m.in. King Cobra, Taskmaster, Puff Adder).

Mechanika

W starciach, odbywających się na przestrzeni kilkudziesięciu dynamicznych misji, Kapitanowi Ameryce pomagają agenci organizacji S.H.I.E.L.D. Gracz werbuje i ulepsza poszczególne jednostki w miarę odnoszenia kolejnych sukcesów. Dużo ważniejsze jest jednak dbanie o głównego bohatera, umiejętne korzystanie z jego umiejętności specjalnych, odblokowywanie nowych i robienie użytku ze słynnej tarczy, którą w trakcie walki można ciskać na znaczne odległości. W chwilach zagrożenia Kapitanowi Ameryce służą pomocą inni Avengersi, w tym występujący w obrazie kinowym Czarna Wdowa, Nick Fury oraz Falcon.

Zmagania z żołnierzami światowych organizacji przestępczych nie sprowadzają się do bezmyślnego okładania setek gęb, gdyż twórcom w system walki udało się wpleść nutkę taktyki. W efekcie rozgrywka staje się ciekawsza i nie nudzi się tak szybko.

Tryby gry

Gra oferuje zaskakująco przyjemny, aczkolwiek niezbyt urozmaicony gameplay w ramach fabularnego trybu solowego. Nie zabrakło tu także asynchronicznego trybu multiplayer, w którym gracze z całego świata mogą wystawiać do walk swoich wyszkolonych agentów.

Kwestie techniczne

Tytuł posiada ciekawą, trójwymiarową oprawą graficzną, inspirowaną komiksami Marvela (technika cel-shading), dwa podstawowe systemy sterowania (wirtualna gałka i dotykowy, typowy dla pecetowych RPG-ów akcji) oraz patetyczną ścieżkę dźwiękową, utrzymaną w amerykańskim duchu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Captain America: The Winter Soldier: 12+

Captain America: The Winter Soldier Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND