Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Bust-A-Groove (PS1)
OkładkaBust-A-Groove (PS1)

Bust-A-Groove PS1

Trójwymiarowa gra rytmiczna, w której wirtualni tancerze mierzą się w efektownych pojedynkach, popisując opracowanymi choreografiami. Zadaniem graczy jest wciskanie odpowiednich kombinacji przycisków w określonym dla danej piosenki rytmie.

Zręcznościowe | taneczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bust-A-Groove Premiera PS1

31października1998

producent: Metro Graphics wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez studio Metro Graphics trójwymiarowa gra rytmiczna, w której reprezentujący różne style tancerze mierzą się w efektownych bitwach, walcząc o tytuł najlepszego we wszechświecie. Produkcja zapoczątkowała serię, w ramach której ukazały się jeszcze dwie części.

Mechanika

Bust-A-Groove łączy elementy gry rytmicznej i bijatyki. W pojedynkach jeden na jednego mierzą się tancerze reprezentujący różne style. W stawce czternastu uczestników zmagań znaleźli się tańcząca hip-hop Frida, najlepiej czujący się w rytmach disco Hiro, reprezentująca styl vogue Kitty, zachwycający breakdance’em Heat czy tajemniczy Gas-O, który wyraża siebie poprzez dziwny kostium i muzykę house. Każdy z nich ma własną, unikalną choreografię oraz planszę dopasowaną do ulubionego stylu.

Zadaniem gracza jest wciskanie na krzyżaku prezentowanych w pasku w centralnym punkcie ekranu kombinacji, a następnie, w co czwarty takt rytmu, wskazanego przycisku. Udane wykonanie skutkuje odtańczeniem kolejnej części układu przez wybraną postać, co przekłada się równocześnie na nabicie paska combo oraz zwiększenie wyniku punktowego. W zależności od liczby udanych ruchów wykonanych podczas danego utworu jeden z dwóch uczestników pojedynku zostaje uznany zwycięzcą. Rywalizację urozmaicają ataki specjalne, które są w stanie popsuć występ rywala, a także odblokowujące się po udanych seriach trudniejsze części układu o większej wartości punktowej.

Produkcja umożliwia zabawę samotnikom w module arcade, w którym mogą zmierzyć się z kolejnymi przeciwnikami w serii coraz trudniejszych pojedynków, a także doskonalenie wyczucia rytmu w ramach treningu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by do zabawy dołączył drugi gracz – tytuł oferuje moduł rywalizacji na jednym ekranie dla dwóch osób.

Kwestie techniczne

Bust-A-Groove utrzymany jest w karykaturalnej, humorystycznej stylistyce, którą najlepiej obrazują bazujące na stereotypach projekty postaci. W grze nie są dostępne licencjonowane hity znane na świecie – autorzy stworzyli własne kompozycje specjalnie na potrzeby zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Bust-A-Groove: Odpowiednia dla każdego wieku.