Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4XONE
Okładka Bus Simulator (PS4)

Bus Simulator

Bus Simulator to konsolowa konwersja gry symulacyjnej Bus Simulator 18, wydanej w 2018 roku na komputerach. Produkcja jest częścią serii rozwijanej obecnie przez firmę Astragon Entertainment oraz studio StillAlive.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

Okładka Bus Simulator (PS4)

producent: StillAlive

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

17wrz2019

PS4 XONE

Bus Simulator jest symulatorem, który pozwala graczom wcielić się w kierowcę miejskiego autobusu. Gra stanowi konwersję Bus Simulator 18, wydanego na komputerach w 2018 roku, a także najnowszą odsłonę serii o korzeniach sięgających 2007 r. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiadają deweloperzy ostatnich kilku części, czyli studio StillAlive. Wydawcą jest firma Astragon Entertainment.

Mechanika

Główna część zabawy w Bus Simulator koncentruje się na prowadzeniu autobusu zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Dodatkowo do obowiązków gracza należy interakcja z pasażerami (np. sprzedawanie biletów) oraz radzenie sobie z problemami, które można napotkać w tego typu pracy – mowa m.in. o korkach, wypadkach drogowych czy awariach pojazdu, ale też innych zdarzeniach losowych (np. pasażerowie słuchający głośno muzyki albo odmawiający zapłaty za przejazd).

Tytuł oferuje także warstwę ekonomiczną – mamy możliwość prowadzenia własnej firmy i stopniowego rozwijania jej, budowania reputacji oraz nabywania nowych pojazdów; im lepiej działa przedsiębiorstwo, tym lepsze modele pojazdów jest w stanie zakupić, co przekłada się m.in. na komfort jazdy.

Produkcja pozwala poprowadzić kilka odmiennych, licencjonowanych autobusów od takich firm jak Mercedes-Benz, Setra, MAN czy IVECO BUS. Teren, po którym się poruszamy jest osadzony w fikcyjnym, europejskim mieście Seaside Valley i ma całkiem spore rozmiary – to przeszło pięć mil kwadratowych (niecałe 13 kilometrów), podzielonych na kilkanaście dzielnic. Warto odnotować, że w tytule znajdziemy dwa modele jazdy – realistyczny oraz uproszczony (ten drugi jest dedykowany przede wszystkim początkującym graczom). Twórcy zaimplementowali także system zmiennej pogody oraz cykl dnia i nocy.

Tryby gry

W Bus Simulator możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą rozgrywki jest tryb kariery, jednak twórcy zadbali również o synchroniczny moduł wieloosobowy. W zabawie może brać udział do czterech osób równocześnie.

Kwestie techniczne

Bus Simulator działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4 i oferuje dość przeciętną, trójwymiarową grafikę. Produkcja z pewnością nie należy do czołówki pod względem oprawy audiowizualnej i prezentuje się co najwyżej poprawnie. Na plus można natomiast zaliczyć wsparcie dla kilku modeli dedykowanych kierownic, dzięki którym gra się wygodniej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 3,2+ GB

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bus Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
XONE