Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONESwitch
Okładka Buildings Have Feelings Too! (PC)

Buildings Have Feelings Too!

City builder, w którym oprócz dbania o rozwój metropolii, na głowie gracza znajdują się potrzeby wznoszonych przez niego budynków, posiadających własne uczucia i aspiracje. Oprawa graficzna gry Buildings Have Feelings Too! przywodzi na myśl dzieła Laurence’a Stephena Lowry’ego.

Strategiczne | ekonomiczne | humorystyczne | indie | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne | budowa miasta

Okładka Buildings Have Feelings Too! (PC)

data premiery gry:

Buildings Have Feelings Too! to oryginalna produkcja typu city builder, opracowana przez niezależne północnoirlandzkie studio Blackstaff Games. Jej wydaniem zajęła się natomiast firma Merge Games.

Mechanika

W Buildings Have Feelings Too! wcielamy się w burmistrza metropolii, której wygląd przywodzi na myśl Belfast w Irlandii Północnej. Podobnie jak ma to miejsce w innych grach tego typu, naszym nadrzędnym celem jest zadbanie o to, by miasto dobrze prosperowało i stopniowo się rozrastało. Obserwując akcję z boku, wznosimy kolejne budynki, z czasem tworząc wyspecjalizowane dzielnice (jak finansowa, przemysłowa czy rozrywkowa), a także dbamy o rzeczy pokroju sprawnie działającego transportu lub poziomu hałasu w mieście.

Jak jednak sugeruje tytuł, poza tym na naszej głowie znajdują się indywidualne potrzeby poszczególnych budowli, posiadających własne uczucia i aspiracje. Budynki potrafią przemieszczać się, rozmawiać i wchodzić ze sobą w rozmaite interakcje, a od czasu do czasu – wpadać w tarapaty. W trakcie zabawy musimy dbać o ich potrzeby, zapewnić im odpowiednie towarzystwo, a jeśli zajdzie taka konieczność – poddawać je remontom lub przenosić do bardziej przyjaznych dzielnic. W przeciwnym wypadku będziemy musieli stawić czoła konsekwencjom naszych zaniedbań, co w dalszej perspektywie może stać się końcem naszego miasta marzeń.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę gry Buildings Have Feelings Too! utrzymano w unikalnej stylistyce przywodzącej na myśl dzieła brytyjskiego malarza Laurence'a Stephena Lowry'ego. Skojarzenia z nimi budzi wygląd tak wysokich budynków górujących nad zatłoczonymi ulicami, jak i ludzi przypominających postacie złożone z zapałek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Buildings Have Feelings Too!

Wymagania wiekowe Buildings Have Feelings Too!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Buildings Have Feelings Too!

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
Switch