Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Building & Co: You are the architect! (PC)

Building & Co: You are the architect! PC

Building & Co (znany wcześniej pod nazwą Building World i Click'n Build) jest grą strategiczno-ekonomiczną, w której stajemy się architektem i inżynierem budowlanym. Nasze zadanie polega na wzniesieniu szeregu ambitnych konstrukcji.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Building & Co: You are the architect! (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17stycznia2008

16maja2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Building & Co (znany wcześniej pod nazwą Building World i Click'n Build) jest grą strategiczno-ekonomiczną, w której wcielamy się w rolę architekta i inżyniera budowlanego. Nasze zadanie polega na wzniesieniu szeregu złożonych konstrukcji, przy czym musimy zadbać dosłownie o każdy aspekt tego przedsięwzięcia. Zaczyna się więc od deski kreślarskiej i szczegółowych planów architektonicznych budynku oraz jego otoczenia, z uwzględnieniem wszelakich ograniczeń technicznych, kosztorysu projektu, a także zaplanowania czasowego robót (np. dostaw betonu). Gra stara się wiernie symulować przebieg budowy, więc zajmujemy się też takimi „detalami”, jak zatrudnienie robotników i dobór odpowiednich materiałów. W tym ostatnim chodzi zarówno o specyfikację techniczną, ale i koszt – celem jest jak najlepsze zbalansowanie tych czynników.

Gra do wizualizacji naszych poczynań wykorzystuje trójwymiarowy silnik graficzny. Widzimy nie tylko sam plac budowy i trwające na nim roboty, ale możemy również podziwiać jego otoczenie, czyli najczęściej gęsto zaludniono miasto. Do wyboru mamy dwa tryby zabawy: karierę oraz klasyczny Sandbox. W tym pierwszym staramy się jak najlepiej wypełnić stawiane przed nami zdania, czyli ukończyć coraz to trudniejsze budowle, poczynając od zwykłych budynków mieszkalnych, poprzez banki, muzea i szpitale, a na ogromnych i niejednokrotnie dziwacznych architektonicznie centrach handlowych skończywszy. W tym drugim trybie nie jesteśmy niczym ograniczeni: możemy spróbować zrealizować swoje najbardziej wybujałe przedsięwzięcie.

Warto jeszcze dodać, że przy tworzeniu Building & Co pomagali specjaliści z dwóch dużych firm budowlanych ArcelorMittal i Saint Gobain Glass. Ma to gwarantować wysoką zgodność tego tytułu z realiami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 181 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Building & Co: You are the architect!

Klasyfikacja PEGI Building & Co: You are the architect!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Building & Co: You are the architect!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista