Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSWWWAND
Okładka Bubble Witch 2 Saga (iOS)
OkładkaBubble Witch 2 Saga (iOS)

Bubble Witch 2 Saga

Kontynuacja gry Bubble Witch Saga z 2012 roku. W produkcji pomagamy wiedźmie Stelli i jej kotom wypędzić złe moce z fantastycznej i niegdyś spokojnej krainy. Zabawa opiera się na strzelaniu kolorowymi bąbelkami do innych tego typu elementów znajdujących się na górze planszy.

Logiczne | zagraj za darmo | połącz trzy elementy | bust-a-move

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bubble Witch 2 Saga Premiera

15maj2014

AND

3cze2014

iOS

4cze2014

WWW

producent: King wydawca: King Strona oficjalna

Gry podobne do Bubble Witch 2 Saga

Cut the Rope

Angry Birds Stella POP!

Angry Birds Stella

Bubble Witch 2 Saga to gra przeglądarkowa, będąca kontynuacją Bubble Witch Saga z 2012 roku. Produkcja została opracowana przez firmę King, specjalizującą się w grach mobilnych, casualowych i społecznościowych. Działający od 2003 roku wydawca i deweloper zasłynął takimi projektami jak Alpha Betty Saga, Candy Crush Soda Saga czy też Farm Heroes Saga. Pod koniec 2014 roku produkcje firmy mogły się pochwalić ponad 350 milionami aktywnych użytkowników, a przychody przekroczyły 2,5 miliarda dolarów.

Fabuła

Historia opowiadana w Bubble Witch 2 Saga jest stosunkowo prosta i przyjemna. Gracze muszą pomóc dobrej wiedźmie Stelli i jej kotom wypędzić złe moce z fantastycznej i niegdyś spokojnej krainy. By tego dokonać, trzeba pokonać jednak szereg krótkich poziomów.

Mechanika

Rozgrywka polega na strzelaniu kolorowymi bąbelkami do ich odpowiedników znajdujących się na górze planszy, łącząc je w grupki liczące przynajmniej trzy egzemplarze. Dzięki temu eliminujemy je, zdobywając punkty. Na poszczególnych levelach, których twórcy przygotowali dosłownie setki, mamy czasami różne cele do wykonania, np. musimy dostać się do pokładów magii znajdujących się na samej górze. Po wykonaniu zadania, wszystkie pozostałe na planszy bąbelki spadają do kotłów na dole, a my dostajemy w zamian dodatkowe punkty. Podczas zabawy należy jednak być ostrożnym, gdyż zawsze dysponujemy ograniczoną liczbą ruchów. Rozgrywkę można sobie ułatwić, używając specjalnych power-upów.

Tryby gry

Bubble Witch 2 Saga przeznaczone jest głównie do zabawy w samotności, aczkolwiek dzięki funkcjom społecznościowym możemy niejako walczyć ze swoimi znajomymi, rywalizując na punkty w rankingach. Tytuł nie oferuje jednak tradycyjnego multiplayera.

Kwestie techniczne

Tytuł wykorzystuje tę samą technologię, co pozostałe produkcje firmy King. W związku z tym Bubble Witch 2 Saga oferuje dwuwymiarową, kreskówkową oprawę graficzną, która wygląda po prostu schludnie.

Minirecenzja Bubble Witch 2 Saga – czarująca gra typu Puzzle Bobble

PLUSY:
  1. Mało oryginalna, ale przyjemna rozgrywka uzupełniona ciekawym patentem znanym z serii Peggle;
  2. Słodka oprawa graficzna.
MINUSY:
  1. Poziom trudności szybko rośnie, więc mikropłatności stają się konieczne;
  2. Gra typu Puzzle Bobble jak każda inna.

Puzzle Bobble, znane też jako Bust-a-Move, to słynna produkcja z 1994 roku, która dziś może nie ma już takiego znaczenia jak przed laty, ale dzięki niej możemy obecnie cieszyć się takimi tytułami jak Angry Birds Stella POP!, Bubble Shooter oraz Bubble Witch Saga. Bubble Witch 2 Saga jest kontynuacją ostatniej z wymienionych, ale czy i tym razem firma King stworzyła projekt warty uwagi?

Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest prosta, gdyż z jednej strony mamy do czynienia z dobrym tytułem, ale z drugiej, jest on niemal taki sam jak część pierwsza, która z kolei nie odróżniała się niczym specjalnym od innych tego typu układanek.

Bubble Witch 2 Saga z pewnością nie jest więc zaskakującą aplikacją, ale to nie jest jej jedyna wada. Produkcja została wydana w modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności. O ile na pierwszych, powiedzmy, 20 poziomach, nie sprawiają one zbytnich problemów, tak im dalej w las, tym jest gorzej. Poziom trudności zaczyna bowiem mocno wzrastać, zachęcając do wydawania pieniędzy na ułatwienia, albo serduszka (tak, oprócz power-upów w grze wykorzystano również pomysł z odnawiającymi się życiami). Oczywiście można jakoś sobie radzić bez płacenia, ale musicie mieć świadomość, że pokonywanie kolejnych leveli odbywać będzie się wtedy w żółwim tempie.

W gruncie rzeczy Bubble Witch 2 Saga ma jednak również sporo pozytywnych elementów. Z pewnością jednym z nich jest słodka i czarująca oprawa graficzna. W tym przypadku studio King nie zawodzi i produkcja stylem nawiązuje do innych dokonań firmy, więc po prostu musi być dobra.

Zabawa jest może i mało oryginalna, ale udało się w niej przemycić ciekawy patent znany z serii Peggle. Po pozbyciu się kulek znajdujących się wyżej innych, te z dolnych segmentów spadają na dół, trafiając do umieszczonych na dole kociołków (każdy daje nam inną liczbę punktów), zwiększając tym samym nasz wynik. W ten sposób twórcom udało się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – z jednej strony system ten sprawia, że podczas zabawy staramy się stosować bardziej wymyślne zagrania, a z drugiej podczas takiego „losowania” towarzyszą nam emocje niemal jak podczas gry w totolotka. Czynnik losowy ma też oczywiście jedną dużą wadę – brak szczęścia może pozbawić nas perfekcyjnej noty. Niemniej jest to ciekawe i dobre rozwiązanie.

Bubble Witch 2 Saga ma więc wady i zalety, jest mało odkrywcza, ale solidnie wykonana, no i jest darmowa (przemilczę w tym momencie uciążliwe mikropłatności), więc warto ją sprawdzić, a kto wie, może zakochacie się w tym klonie Puzzle Bobble?

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Bubble Witch 2 Saga: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS
WWW