Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDWP
Okładka Boom Brigade 2 (iOS)

Boom Brigade 2

Boom Brigade 2 to gra strategiczna. Zadaniem gracza jest obrona centrum dowodzenia przed hordami obcych. Dokonuje tego, dowodząc pięcioosobowym oddziałem żołnierzy. Podwładni atakują automatycznie, więc należy koncentrować się na wytaczaniu im odpowiednich tras ruchu.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense

Okładka Boom Brigade 2 (iOS)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

21cze2012

iOS

27lip2012

AND

11mar2013

WP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boom Brigade 2 to wydana na AND, WP i iOS mobilna strategia bitewna. Produkcję opracowało studio 10tons, czyli ten sam zespół, który stał za wydaną w 2009 roku częścią pierwszą serii.

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości i obsadza nas w roli dowódcy małego, ale doskonale wyszkolonego oddziału żołnierzy, na barki których spada obowiązek odparcia inwazji insektoidalnej rasy obcych. Fabuła nie odgrywa tutaj większej roli i stanowi jedynie pretekst to rozegrania zestawu trzydziestu misji.

Mechanika

Boom Brigade 2 na platformę AND, WP i iOS łączy elementy strategii tower defense z bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami gatunku RTS. Na każdej mapie naszym zadaniem jest obrona niewielkiego centrum dowodzenia przed hordami wrogów. W tym celu nie konstruujemy jednak żadnych wieżyczek strażniczych, tylko dowodzimy oddziałem złożonym z pięciu żołnierzy. Każdy z nich posiada inne uzbrojenie i umiejętności. Co ciekawe, nie możemy im wydać komendy ataku - automatycznie otwierają oni ogień do każdego celu, który wejdzie w zasięg ich wzroku. Cała zabawa polega więc na wydawaniu poleceń ruchu w taki sposób, aby podwładny znalazł się dokładnie tam gdzie powinien. Odbywa się to za pomocą interfejsu dotykowego, wymagającego jedynie rysowania palcem tras na ekranie. W każdej chwili możemy także skorzystać z funkcji aktywnej pauzy i w spokoju wydać rozkazy.

Wszystko to brzmi prosto, ale Boom Brigade 2 potrafi dać solidnie w kość. Po kilku wprowadzających misjach poziom trudności zaczyna błyskawicznie rosnąć i wkrótce musimy radzić sobie z dziesiątkami wrogów nacierających ze wszystkich stron. Wygrana wymaga odpowiedniego gospodarowania uwagą garstki żołnierzy, sprawnego wykorzystywania przeszkód terenowych oraz robienia dobrego użytku z niewielkiej ilości ataków specjalnych, jakie otrzymujemy w każdej bitwie.

Rasa obcych jest bardzo różnorodna i różne gatunki wchodzące w skład roju wymagają stosowania odmiennych taktyk. Ponadto nasi żołnierze z bitwy na bitwę gromadzą punkty doświadczenia, za które możemy odblokować nowe umiejętności. Zawsze do wyboru jest kilka takich ulepszeń i wszystkie są przydatne, ale jednocześnie mają bardzo różne zastosowania, co sprawia, że w istotny sposób wpływają na przebieg potyczek oraz to, jakie plany możemy opracować.

Poza kampanią dostępny jest też tryb survivalowy, w którym próbujemy wytrzymać jak najdłużej przeciwko niekończącym się falom wrogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Boom Brigade 2

12+

Brutalna wojna z kosmitami, czyli Boom Brigade 2 (mobilne klasyki strategiczne #11)
Brutalna wojna z kosmitami, czyli Boom Brigade 2 (mobilne klasyki strategiczne #11)

wiadomość20 września 2015

Kolejną klasyczną mobilną produkcją, o której chcemy Wam opowiedzieć, jest Boom Brigade 2, czyli produkcja w nietypowy sposób łącząca mechanizmy RTS-a z aspektami tower defense.

iOS
AND
WP