Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPCPS4
Okładka Bonded (XONE)

Bonded

Utrzymana w klimatach postapokaliptycznych gra przygodowa autorstwa portugalskiego studia Arkavi. Fabuła Bonded rozpoczyna się wiele lat po wydarzeniach, w których ludzkość padła ofiarą zbuntowanych maszyn.

Przygodowe | science fiction | postapokalipsa

Okładka Bonded (XONE)

data premiery gry:

anulowana

PC XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bonded to wydana na pecety trójwymiarowa przygodówka. Grę opracowało znane z Lords of the Black Sun portugalskie studio Arkavi, a wydała firma Iceberg Interactive.

Produkcja utrzymana jest w klimatach postapokaliptycznych. W zaprezentowanej przez autorów wizji przyszłości cywilizacja ludzka osiągnęła niezwykle wysoki poziom zaawansowania technologicznego, ale jednocześnie zaczęła za bardzo polegać na inteligentnych robotach oraz innych zdobyczach techniki. Dlatego nasz gatunek był zupełnie nieprzygotowany na nadejście katastrofy, która spowodowała, że maszyny obróciły się przeciwko swoim stwórcom i rozpoczęły polowanie na nich.

Kampania rozpoczyna się wiele lat po tych wydarzeniach. Liczba ocalałych ludzi zamyka się raptem w kilkuset, a miasta przejęła we władanie natura. Gra opowiada historię małej dziewczynki imieniem Mira, która całe życie spędziła w bunkrze. Większość jego mieszkańców zabiła tajemnicza choroba i rodzice bohaterki opuszczają to bezpieczne schronienie w poszukiwaniu lekarstwa. Gdy nie wracają w umówionym czasie, Mira zostaje zmuszona do wyruszania w niebezpieczną podróż w celu odnalezienia zaginionego ojca i matki. Podczas wyprawy towarzyszyć jej będzie robot domowy imieniem Bao, który w przeciwieństwie do swoich pobratymców nie przejawia morderczych skłonności.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Bonded stanowi standardową przygodówką. Podczas zabawy eksplorujemy więc duże trójwymiarowe lokacje, gromadzimy przedmioty oraz rozwiązujemy zagadki. Natomiast nie uświadczymy tutaj żadnych tradycyjnych sekwencji walki. Gracz może w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy dziewczyną i robotem, a każda z tych postaci dysponuje unikalnymi cechami oraz umiejętnościami. Właściwe wykorzystywanie różnic między bohaterami odgrywa kluczową rolę w wielu łamigłówkach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Zapowiedziano Bonded - przygodówkę postapo od studia Arkavi
Zapowiedziano Bonded - przygodówkę postapo od studia Arkavi

wiadomość31 lipca 2015

Firma Iceberg Interactive i studio Arkavi zapowiedziało grę Bonded, czyli postapokaliptyczną przygodówkę, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

PC
XONE
PS4