Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Blood Will Be Spilled (PC)

Blood Will Be Spilled PC

Platformówka 2D z turowym systemem walki, której akcja została osadzona na Dzikim Zachodzie zamieszkanym przez człekokształtne owady. W Blood will be Spilled wcielamy się w poszukującego zemsty łowcę nagród (w tej roli Elias Toufexis), polującego na członków groźnego gangu.

Strategiczne | turowe | platformówki | taktyczne | western | 2D | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

PC Windows
Okładka Blood Will Be Spilled (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29maja2019

29maja2019

Steam

Blood will be Spilled to oryginalna gra akcji z turowym systemem walki, w której przenosimy się na Dziki Zachód zamieszkany przez człekokształtne owady. Deweloperem produkcji jest niezależne słowackie studio Doublequote z siedzibą w Bratysławie. Gra jest debiutanckim projektem zespołu. Twórcy inspirowali się klasycznymi westernami, a w szczególności filmami z gatunku produkowanymi we Włoszech.

Fabuła

Akcja Blood will be Spilled rozgrywa się w kreskówkowym świecie zamieszkanym przez owady. W trakcie zabawy towarzyszymy komarowi Jackowi, który wybrał niebezpieczną profesję łowcy nagród. Protagonista podróżuje z miasta do miasta, polując na groźnych przestępców. Wkrótce pakuje się jednak w aferę, która może zakończyć jego życie. Aby schwytać swój cel, a więc czterech szefów groźnego gangu Calaveras, musi zebrać sojuszników oraz przygotować odpowiedni plan. Historia została przedstawiona w przerywnikach filmowych, dialogach oraz w mówionej narracji towarzyszącej rozgrywce.

Mechanika

Blood will be Spilled przypomina na pierwszy rzut oka dwuwymiarowe side-scrollowe platformówki lub strzelanki. Ponieważ główny bohater prawie zawsze ma do czynienia z przeważającą liczbą przeciwników, twórcy wprowadzili do gry turowy system walki. Dzięki niemu możemy na spokojnie planować każdy kolejny ruch, chować się za przeszkodami, używać elementów otoczenia albo wysysać krew z powalonych wrogów.

Jack dysponuje w sumie dwunastoma aktywnymi oraz trzema pasywnymi umiejętnościami, które przypisane są do trzech ścieżek rozwoju bohatera – „dobrej”, „złej” i „brzydkiej”. W naszym arsenale znajduje się siedem modeli rewolwerów, o różnej sile rażenia i zasięgu. Poza czterema bossami gangu, walczymy także z dziewięcioma typami oponentów. Warto dodać, że poszczególne lokacje pełne są różnego rodzaju sekretów oraz odniesień do westernowego kina.

Kwestie techniczne

Blood will be Spilled posiada pełną detali dwuwymiarową oprawę graficzną, która korzysta z ręcznie rysowanych i animowanych modeli postaci oraz teł. Autorzy tytułu postarali się o profesjonalny aktorski dubbing produkcji. W roli głównej wystąpił Elias Toufexis, znany dzięki roli Adama Jensena w serii Deus Ex. Zabawie towarzyszy nastrojowa gitarowo-akustyczna ścieżka muzyczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 7+ GB

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Blood Will Be Spilled

Wymagania wiekowe Blood Will Be Spilled

12+

Wymagania sprzętowe Blood Will Be Spilled

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core 2 Duo E5200 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7