Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Blaster Master: Blasting Again (PS1)
OkładkaBlaster Master: Blasting Again (PS1)

Blaster Master: Blasting Again PS1

Platformówka 3D, w której gracze zyskują szansę pokierowania nowoczesnym pojazdem bojowym, a w niektórych sekwencjach także jego młodym pilotem.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki 3D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blaster Master: Blasting Again Premiera PS1

13lipca2000

producent: Sunsoft wydawca: Crave Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana ekskluzywnie na PlayStation 1 piąta odsłona słynnej serii gier platformowo-zręcznościowych, których głównym bohaterem jest pilot nowoczesnego, radzącego sobie w każdych warunkach pojazdu bojowego.

Fabuła

Elfie i Roddy są rodzeństwem i dziećmi bohaterów, którzy przed laty uratowali ludzkość przed inwazją groźnych, ukrywających się do tej pory pod powierzchnią pasożytów, Lighting Beings. Oboje kontynuują dzieło swoich rodziców i za sterami nowoczesnego pojazdu bojowego, SOPHII J-7, strzegą porządku na planecie. Pewnego dnia stają w obliczu nowego zagrożenia ze strony wrogich istot…

Mechanika

Blaster Master: Blasting Again to platformówka 3D, w której wyzwania zręcznościowe regularnie przeplatają się z sekwencjami strzelankowymi. Gracze przejmują kontrolę nad szesnastoletnim pilotem pojazdu bojowego, Roddym. Większość czasu spędzają za sterami maszyny SOPHIA J-7, który potrafi poruszać się po lądzie, wodzie i unosić się w powietrzu, a takze jest wyposażona w różnego typu uzbrojenie. Niekiedy tylko konstrukcja planszy wymaga opuszczenie kokpitu i kontynuowanie eksploracji w ciele nastoletniego herosa. W ramach postępów gracze nagradzani są kolejnymi usprawnieniami dla pojazdu, które zwiększają jego możliwości i pozwalają dotrzeć do niedostępnych wcześniej obszarów. Do odblokowania czekają m.in. tarcza energetyczna i rakiety samonaprowadzające.

Zabawę w Blaster Master: Blasting Again urozmaicają potyczki z bossami, których rolę pełnią ogromne monstra. Poszczególne części ich ciał mają osobne paski zdrowia, a pokonanie wymaga opracowania konkretnej taktyki.

Kwestie techniczne

Przygotowana przez Sunsoft produkcja bazuje fabularnie na stworzonej w latach dziewięćdziesiątych nowelizacji. Akcja toczy się w pełnym trójwymiarowym środowisku, choć autorzy zdecydowali się na zastosowanie nieco kreskówkowej, dodającej grze specyficznego uroku, stylistyki.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Blaster Master: Blasting Again: 12+