Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Armored Core: Master of Arena (PS1)
OkładkaArmored Core: Master of Arena (PS1)

Armored Core: Master of Arena PS1

Trzecia gra z serii Armored Core, w której posiadacze konsoli toczą dynamiczne potyczki za sterami nowoczesnych robotów. Kontynuacja oferuje nowe tryby zabawy i działa na zmodyfikowanym silniku graficznym.

Akcji | TPP | science fiction | mechy i roboty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armored Core: Master of Arena Premiera PS1

4lutego1999

producent: FromSoftware wydawca: FromSoftware

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Armored Core: Master of Arena

Future Cop L.A.P.D

Beast Wars: Transformers

Blaster Master: Blasting Again

Wydana na dwóch płytach trzecia gra z serii Armored Core, w której posiadacze konsoli uczestniczą w walkach na śmierć i życie gigantycznych robotów - wcześniej zbudowanych ze zdobytych lub kupionych elementów. Gra oferuje nowe tryby zabawy i działa na zmodyfikowanym silniku.

Fabuła

Świat przyszłości. W aglomeracji Isaac City dwie potężne korporacje walczą o władzę. W jednej z bitew pomiędzy ich robotami śmierć ponosi wielu cywilów. Wśród nich są bliscy głównego bohatera. Kilka miesięcy poźniej żądny zemsty młody heros wstępuje do organizacji najemników, Ravens, by odnaleźć pilota armored core odpowiedzialnego za tragiczne wydarzenia - słynnego Hustler One. Z biegiem czasu odkrywa zaskakującą prawdę na jego temat…

Mechanika

Master of Arena to gra akcji z widokiem TPP, w ktorej gracze sterują ogromnymi robotami - tytułowymi armored core'ami. Za ich sterami realizują rozmaite zadania, przede wszystkim skupiające sie na eliminacji wskazanych celów. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, trzecia cześć wplata w tryb fabularny konieczność toczenia dodatkowych walk na arenach z innymi mechami, by wspinać się w rankingu najlepszych pilotów AC. Istotnym elementem gry jest konstruowanie własnej maszyny. Posiadacze PS1 tworzą swojego wymarzonego robota, wykorzystując zdobyte lub kupione za wygraną gotówkę elementy, jak generatory, systemy namierzania i moduły poruszania się.

Tryby gry

Master of Arena umożliwia zabawę nie tylko samotnikom, ale również w trybie wieloosobowym. Dwóch graczy może rywalizować na podzielonym ekranie na jednej konsoli lub na osobnych urządzeniach i telewizorach w ramach połączenia kablem Link. Pojedynki toczone są na znanych z trybu fabularnego, utrzymanych w różnej stylistyce mapach za pomocą standardowych robotów lub konstrukcji stworzonych i zapisanych przez graczy.

Kwestie techniczne

Master of Arena wydano na dwóch płytach. Na pierwszej umieszczono tryb fabularny, na drugiej moduły EX Arena i Ranker Maker. Pierwszy pozwala testować swoje umiejetności bojowe i stworzone maszyny w bataliach z wieloma wrogimi maszynami na sporych rozmiarów planszach. Ranker Maker umożliwia z kolei projektowanie własnych misji i przeciwników. Gracze mogą, korzystając z narzędzi podobnych do tych wykorzystywanych przez twórców, stworzyć od podstaw przeciwników do walki na arenie, wpływając nawet na ich zachowania w różnych sytuacjach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Armored Core: Master of Arena: 12+