Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Black 9 (PC)

Black 9 PC

Gra stanowiąca połączenie dynamicznej akcji, motywów znanych z gatunku cRPG oraz elementów szpiegowskich a’la Metal Gear Solid i Tom Clancy’s Splinter Cell. Całość utrzymano w konwencji, przywodzącej na myśl najlepsze książki i filmy science-fiction.

Przygodowe | TPP | szpiegowskie | elementy RPG | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Black 9 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black 9 jest następnym dziełem programistów, odpowiedzialnych m.in. za powstanie gry Star Trek: Starfleet Command III. Nowy produkt stanowi połączenie dynamicznej akcji, motywów znanych z gatunku cRPG oraz elementów szpiegowskich a’la Metal Gear Solid i Tom Clancy’s Splinter Cell. Całość utrzymano w konwencji, przywodzącej na myśl najlepsze książki i filmy science-fiction.

Fabuła przenosi nas do przedostatniej dekady XXI wieku, kiedy to dziewięć potężnych karteli zwanych Illuminati walczy pomiędzy sobą, celem objęcia dominującej pozycji w obrębie rodzaju ludzkiego. My wcielamy się w postać najemnika (do wyboru: seksowna kobieta, zwykły mężczyzna, genetycznie zmodyfikowany „mięśniak” oraz drobny i zwinny elf), który dysponuje pokaźnym arsenałem broni i innych przydatnych gadżetów. Główny bohater posiada szereg współczynników osobowych i umiejętności specjalnych, determinujących metodę pokonywania napotykanych problemów (czyt. przeciwników i zagadek logicznych). Duży wpływ na przebieg akcji ma to, jak rozwiniemy owe cechy indywidualne pierwszoplanowej postaci tej produkcji (m.in. siła, wytrzymałość, zręczność czy zwinność) oraz to jaką klasą postaci zdecydujemy się grać. Do wyboru jest kilka, m.in. wojownik, złodziej i specjalista od nano-technologii (tak nazywana jest "magia" w świecie gry)

Podczas rozgrywki odwiedzamy wiele rozmaitych lokacji, a wśród nich futurystyczne wizje dalekowschodnich miast Szanghaj, Makau i Seul. Oprócz standardowego trybu single-player developerzy zaimplementowali także multiplayer, umożliwiający prowadzenie wieloosobowej zabawy w wymiarze online.

Natomiast przebieg wydarzeń prezentowany jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a renderowanie oprawy wizualnej powierzono „silnikowi” Unreal Warfare, wykorzystanemu wcześniej np. w Unreal II: The Awakening. Z kolei realistyczne funkcjonowanie modelu fizycznego zapewniają algorytmy Karma, stworzone przez studio MathEngine.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do Black 9

Wymagania wiekowe Black 9

16+

Prace nad Black 9 ostatecznie wstrzymane

wiadomość25 czerwca 2004

Nie tak dawno, bo w kwietniu informowaliśmy Was o chwilowym wstrzymaniu prac nad Black 9, utrzymaną w perspektywie trzeciej osoby grą akcji, zawierającej również motywy charakterystyczne dla gatunku cRPG oraz elementy szpiegowskie a’la Metal Gear Solid i Tom Clancy’s Splinter Cell. Problemy studia Taldren, które jest odpowiedzialne za powstanie programu, okazały się poważniejsze niż pierwotnie sądzono i ostatecznie cały projekt postanowiono anulować.

Projekt o nazwie Black 9 leży odłogiem

wiadomość7 kwietnia 2004

Engine graficzny Unreal Warfare, zasilający m.in. Unreal II: The Awakening i Tom Clancy’s Splinter Cell, będzie użyty również do generowania trójwymiarowej oprawy wizualnej w futurystycznej przygodowej grze akcji pt. Black 9 (docelowe platformy: PC, Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox). Niestety nowe dzieło twórców Star Trek: Starfleet Command III, czyli ludzi z grupy Taldren, nie ujrzy światła dziennego w zapowiadanym dotychczas terminie.