Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCGCNX360NDSPS2Wii
Okładka Bionicle Heroes (PC)

Bionicle Heroes

Dynamiczna przygodowa gra akcji osadzona w świecie Bionicle, czyli jednej z serii tematycznych klocków koncernu Lego.

Przygodowe | FPP | TPP | LEGO | przygodowe gry akcji

Okładka Bionicle Heroes (PC)

data premiery gry:

14lis2006

X360

15lis2006

PC PS2 GCN

12sty2007

NDS

1maj2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynamiczna przygodowa gra akcji osadzona w świecie Bionicle, czyli jednej z serii tematycznych klocków koncernu Lego. Za jej opracowanie odpowiadają programiści ze studia Traveller's Tales, którym zawdzięczmy powstanie obu części znakomitej serii LEGO Star Wars, nie dziwi więc fakt, iż zrealizowano ją w taki sposób, aby bawili się przy niej i duzi i mali.

Jak łatwo się domyśleć, użytkownicy kierują poczynaniami tych dobrych, czyli herosów Toa, a celem ich wysiłków jest pokonanie wszystkich członków gangu Piraka. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku LEGO Star Wars, tak i tu poziomy zbudowane są w taki sposób, aby przejść je w trybie „story mode”, a następnie odkrywać zlokalizowane na nich sekrety w trybie „free play”. Gra została wykonana przy użyciu ładnej grafiki 3D, przebieg akcji obserwujemy z kolei z perspektywy trzeciej osoby. Przez większą część rozgrywki walczymy z przeciwnikami oraz pokonujemy napotkane przeszkody terenowe. Kluczowym elementem są maski Toa. Każdy z Bionicli, jakim sterujemy, może wykorzystać kilka ich rodzajów. Wszystkie maski dają temu kto je aktualnie nosi unikalną moc, przykładowo jedna zwiększa zasięg skoków, a inna pozwala chodzić po wodzie. Rzecz jasna układ poziomów zmusza nas do używania odpowiednich masek w odpowiednim czasie i miejscu.

Ponieważ Bionicle Heroes została stworzona w konwencji „dużo satysfakcji, mało stresu”, bohater nie może zginąć. Gdy odniesie za dużo obrażeń po prostu traci jedną z masek, ale może ją następnie odnaleźć w dalszej części etapu. Wszyscy unicestwieni wrogowie postawiają po sobie pewne klocki Lego, które mogą posłużyć nie tylko do odblokowania sekretów ale i ulepszenia swojej postaci. Ponadto po ukończeniu określonego etapu gracz może przejść go ponownie ale tym razem postaciami Piraka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 992 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bionicle Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bionicle Heroes

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1.9 GB HDD
  • Win 2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Bionicle Heroes na Wii

wiadomość19 stycznia 2007

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Bionicle Heroes ukaże się również na platformie Wii. Informację tę potwierdzili przedstawiciele firm Eidos oraz TT Games, zapowiadając jednocześnie jej wydanie na Wielkanoc tego roku (co prawda wcześniej mówiło się o Gwiazdce 2006, ale święta to święta, czyż nie?:)

Bionicle Heroes także na platformie Wii?
Bionicle Heroes także na platformie Wii?

wiadomość7 października 2006

Pod tegoroczną bożonarodzeniową Choinkę trafić ma kolejne dzieło twórców LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (wersję pecetową zrecenzowaliśmy i przyznaliśmy jej Rekomendację GRY-OnLine), wykorzystujące plastikowe klocki rodem z Danii. Mowa o Bionicle Heroes, czyli przygodowej grze akcji, osadzonej w uniwersum Bionicle. Wygląda na to, iż niniejsza pozycja będzie też dostępna na platformie Wii.

PC
PS2
GCN
X360
Wii
NDS