Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2PCWii
Okładka Barry Hatter (PS2)
OkładkaBarry Hatter (PS2)

Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing

Barry Hatter

Zabawna gra wyścigowa, w której do wygrywania zawodów używamy latających mioteł. Równolegle staramy się odnaleźć stracone dzieła sztuki, zwracając je do magicznej biblioteki.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing Premiera

27sty2006

PS2 PC

21wrz2007

Wii

Gry podobne do Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing

Harry Potter Quidditch World Cup

Hugo: Bukkazoom!

Hot Wheels: Velocity X

Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing to arcade'owa gra wyścigowa, w której jako pojazdów używamy nowoczesnych, wyposażonych w różne funkcje, latających mioteł. Produkcja ta parodiuje gry bazujące na licencji filmów o przygodach najsłynniejszego młodego czarodzieja - Harrego Pottera. Jej opracowaniem zajęło się studio Data Design Interactive, mające w swoim dorobku kilka innych niezbyt poważnych tytułów - stworzyło między innymi Action Girlz Racing, Austin Cooper S Racing oraz Hamster Heroes.

W Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing głównym trybem rozgrywki przeznaczonym dla jednego gracza jest Broomstick Grand Prix - bierzemy tu udział w wyścigach na latających miotłach, w których rywalizujemy z siedmioma innymi nastoletnimi czarodziejami. W trakcie wyścigu nie obowiązują jednak zasady fair play - możemy korzystać z licznych skrótów, używać różnych power-upów (na przykład dających nam dostęp do specjalnej amunicji lub przyspieszających miotłę), a nawet potraktować rywali czarami. Zresztą nasza misja nie ogranicza się jedynie do prześcignięcia przeciwników, gdyż oprócz tego staramy się też zebrać Księgi Czarów, które wyleciały z Magicznej Biblioteki. Co jakiś czas na naszej drodze staną również potężne smoki zagrażające Zamkowi Czarodziei. Aby je pokonać należy atakować poszczególne części ciała bestii aż w końcu padną z wyczerpania. Z pewnością zadania nie ułatwiają nam siedzące na zamkowych murach zdradzieckie impy próbujące zestrzelić czarodzieja przy pomocy ognistych kul.

Oczywiście twórcy przygotowali także inne tryby rozgrywki, między innymi są to: Orb Domination, Magical Ring Quest, Spell Book Chaos czy nastawiony przede wszystkim na walkę pomiędzy czarodziejami Broomstick Battle Mode. Nie jesteśmy przy tym skazani na samotną zabawę, możemy również zmierzyć się z maksymalnie czterema innymi graczami na podzielonym ekranie. Niestety nie przewidziano możliwości zabawy za pośrednictwem sieci. Swoje wirtualne wcielenie wybieramy spośród ósemki dostępnych czarodziei, różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale także posiadanymi umiejętnościami.

System sterowania dostosowany został do klawiatury, jeśli jednak posiadamy pada kierowanie miotłą staje się nieco wygodniejsze. Oprawa graficzna Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing utrzymana jest w kreskówkowym stylu i na pewno nie należy do zbytnio szczegółowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
PS2
Wii
PC