Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Beware (PC)

Beware PC

Oryginalny survival horror, w którym wcielamy się w kierowcę samochodu, a naszym zadaniem jest zbieranie informacji w trakcie podróży po ponurym, komunistycznym państwie.

Akcji | FPP | survival horror | samochodowe | horror | dystopia | indie

PC Windows
Okładka Beware (PC)

producent: Ondřej Švadlena

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

maj2020

Beware jest oryginalnym survival horrorem, opracowanym przez czeskiego dewelopera Ondřeja Švadlenę; w jego portfolio można znaleźć krótkometrażową animację MRDRCHAIN, za którą otrzymał on nagrodę na Festiwalu Krótkich Form Filmowych Clermont-Ferrand. Produkcja została stworzona z myślą o platformie PC, a powstała dzięki wsparciu finansowemu graczy.

Fabuła

W Beware wcielamy się w kierowcę samochodu, przemierzającego drogi ponurego, komunistycznego państwa i zbierającego potrzebne informacje. Bohater musi przy tym nieustannie walczyć o przetrwanie, gdyż po piętach depczą mu inni uczestnicy ruchu drogowego, starający się utrudnić mu realizację zadania.

Źródłem inspiracji dla autora były wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w Czechosłowacji, gdzie jego rodzina padała ofiarą represji ze strony totalitarnego reżimu. Ostatecznie młodemu Ondřejowi Švadlenie i jego matce udało się uciec z kraju oraz osiąść w Kanadzie, a po upadku „żelaznej kurtyny” – powrócić do Europy, by na stałe zamieszkać w Niemczech.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Beware akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podobnie jak w pierwszej odsłonie cyklu Driver, w trakcie zabawy nie wysiadamy z samochodu, tu wzorowanego na komunistycznych dziełach motoryzacji. Produkcja oddaje do naszej dyspozycji otwarty świat, po którym możemy swobodnie się poruszać, wykonując zlecane nam misje. Zmagania urozmaicają nie tylko bliskie spotkania z innymi kierowcami, lecz także pościgi oraz widowiskowe sceny rodem z kina akcji z lat siedemdziesiątych XX wieku; nie brakuje tu również zadań, których realizacja jest możliwa wyłącznie przy zachowaniu ostrożności.

Kwestie techniczne

Atmosferę zaszczucia buduje w Beware zarówno warstwa dźwiękowa, jak i posępna kolorystyka; dodatkowo w trakcie zabawy nieustannie poruszamy się we mgle, a mrok nocy jest rozświetlany tylko przez nieliczne latarnie i światła naszego pojazdu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gry podobne do Beware

Wymagania wiekowe Beware

18+

Beware – nadchodzi samochodowy survival horror. Jest demo
Beware – nadchodzi samochodowy survival horror. Jest demo

wiadomość28 maja 2018

Czech Ondřej Švadlena pracuje nad bardzo intrygująco zapowiadającą się produkcją o nazwie Beware, która w założeniach ma być survival horrorem rozgrywanym z perspektywy kierowcy samochodu. Właśnie pojawiła się wersja demonstracyjna tego projektu.