Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Beware (PC)
OkładkaBeware (PC)

Beware PC

Oryginalny survival horror, w którym wcielamy się w kierowcę samochodu, a naszym zadaniem jest zbieranie informacji w trakcie podróży po ponurym, komunistycznym państwie.

Akcji | FPP | survival horror | samochodowe | horror | dystopia | elementy przygodowe | crowdfunding | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beware Premiera PC

2022

producent: Ondřej Švadlena wydawca: Ondřej Švadlena

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Beware

My Summer Car

Driver (1999)

Jalopy

Beware jest oryginalnym survival horrorem, opracowanym przez czeskiego dewelopera Ondřeja Švadlenę; w jego portfolio można znaleźć krótkometrażową animację MRDRCHAIN, za którą otrzymał on nagrodę na Festiwalu Krótkich Form Filmowych Clermont-Ferrand. Produkcja została stworzona z myślą o platformie PC, a powstała dzięki wsparciu finansowemu graczy.

Fabuła

W Beware wcielamy się w kierowcę samochodu, przemierzającego drogi ponurego, komunistycznego państwa i zbierającego potrzebne informacje. Bohater musi przy tym nieustannie walczyć o przetrwanie, gdyż po piętach depczą mu inni uczestnicy ruchu drogowego, starający się utrudnić mu realizację zadania.

Źródłem inspiracji dla autora były wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w Czechosłowacji, gdzie jego rodzina padała ofiarą represji ze strony totalitarnego reżimu. Ostatecznie młodemu Ondřejowi Švadlenie i jego matce udało się uciec z kraju oraz osiąść w Kanadzie, a po upadku „żelaznej kurtyny” – powrócić do Europy, by na stałe zamieszkać w Niemczech.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Beware akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podobnie jak w pierwszej odsłonie cyklu Driver, w trakcie zabawy nie wysiadamy z samochodu, tu wzorowanego na komunistycznych dziełach motoryzacji. Produkcja oddaje do naszej dyspozycji otwarty świat, po którym możemy swobodnie się poruszać, wykonując zlecane nam misje. Zmagania urozmaicają nie tylko bliskie spotkania z innymi kierowcami, lecz także pościgi oraz widowiskowe sceny rodem z kina akcji z lat siedemdziesiątych XX wieku; nie brakuje tu również zadań, których realizacja jest możliwa wyłącznie przy zachowaniu ostrożności.

Kwestie techniczne

Atmosferę zaszczucia buduje w Beware zarówno warstwa dźwiękowa, jak i posępna kolorystyka; dodatkowo w trakcie zabawy nieustannie poruszamy się we mgle, a mrok nocy jest rozświetlany tylko przez nieliczne latarnie i światła naszego pojazdu.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beware: 16+