Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Besieger (PC)
OkładkaBesieger (PC)

Besieger PC

Strategia czasu rzeczywistego stworzona przez zespół Primal Software, twórców gry The I of the Dragon. Akcja osadzona została w krainie fantasy, gdzie do walki stają dwie odmienne nacje.

Strategiczne | fantasy | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Besieger Premiera PC

28maja2004

pudełko PL

26lutego2009

producent: Primal Software wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Besieger to strategia czasu rzeczywistego stworzona przez zespół Primal Software, twórców gry The I of the Dragon. Akcja osadzona została w krainie fantasy, gdzie do walki stają dwie odmienne nacje. Łącznie spotykamy się tu z ponad 40 rodzajami budynków i dowodzimy 20 typami jednostek, przy czym wszystko, zarówno jednostki jak i budynki można stopniowo ulepszać i udoskonalać. Z punktu widzenia ekonomicznego, najważniejszą rolę w Besieger odgrywają domy mieszkalne, znacznie cenniejsze finansowo niż zwykłe jednostki (twórcy chcą zaznaczyć, że w innych grach cena jednostek i budynków jest niemal identyczna, tu zaś jest inaczej). To od ich ilości zależy liczebność populacji naszej rasy i to ich budowa oraz utrzymanie pochłania lwią część pozyskiwanych surowców. Drugim bardzo surowco-żernym aspektem jest szkolenie i ekwipowanie oddziałów.

Gra nie bez powodu została zatytułowana Besieger, ponieważ właśnie oblężenia oraz obrona miast i wiosek stanowią jedną z głównych części tej produkcji, nawiasem mówiąc bardzo ekscytującą. Forsowanie murów obronnych, niszczenie bram, czy też właśnie obrona własnych fortyfikacji jest tym, co przysporzy nam dużo przyjemności. Całość podzielona została na dwanaście rozległych poziomów, w których musimy wykonywać różne, narzucone fabułą zadania. Po pozytywnym zakończeniu misji możemy wybrać sobie kilka najlepszych jednostek i w ich towarzystwie rozpocząć kolejny etap. Besieger posiada w pełni trójwymiarową grafikę (silnik graficzny zapożyczony z The I of the Dragon – dynamiczne oświetlenie, cienie, itp.), akcja toczy się w bardzo malowniczych lokacjach, olbrzymie lasy składające się z tysięcy drzew, pustynie, góry, setki różnych obiektów, szczegółowe modele postaci, ludzi, zwierząt, budynków, zmienne warunki atmosferyczne, itd.

W Besieger możliwa jest gra jednoosobowa i wieloosobowa do 16 osób równocześnie w sieci lokalnej i Internecie w trybach Deathmatch, Capture the Flag, Cooperative, Hold Artifact, King of the Hill oraz Alone against all.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 9  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Besieger cena w dniu premiery: 9,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Besieger

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Besieger Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD