Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Bermuda Syndrome (PC)

Bermuda Syndrome PC

Zręcznościowa-przygodowa wariacja gry Flashback. Opowiada o przygodach Jacka T. Thompsona, amerykańskiego pilota bombowca, walczącego podczas II Wojny Światowej, który podczas pechowej misji, został zestrzelony nad jedną z wysp, znajdujących się w Trójkącie Bermudzkim.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Bermuda Syndrome (PC)

wydawca: BMG Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3listopada1995

Jack T. Thompson jest amerykańskim pilotem bombowca, walczącym podczas II Wojny Światowej. Podczas pechowej misji, zostaje zestrzelony nad jedną z wysp, znajdujących się w Trójkącie Bermudzkim. Po lądowaniu okazuje się, że jakimś cudem trafił do krainy, w której żyje antyczna cywilizacja, do spółki z dinozaurami. Jeden z nich próbuje właśnie skonsumować przywiązaną do ołtarza półnagą księżniczkę. Taką oto, mocno naciąganą historyjką (walki powietrzne na Karaibach, podczas II Wojny Światowej? Nie sądzę...) rozpoczyna się gra Bermuda Syndrome, zręcznościowa-przygodowa wariacja na temat Flashbacka.

Pomijając denną i nie trzymającą się kupy opowiastkę z otwierającego grę filmu, Bermuda Syndrome okazuje się średnio przyjemną pozycją. Całość utrzymana jest w klimacie wspomnianego wyżej Flashbacka, Jack porusza się bardzo podobnie do bohatera tamtej produkcji, walczy z dinozaurami i gdzieniegdzie używa porozrzucanych tu i ówdzie przedmiotów. Gra charakteryzuje się niezłą grafiką w wysokiej rozdzielczości, z bardzo ładnymi, pastelowymi tłami i wręcz nienaganną animacją postaci. Duże wrażenie robią także znakomicie wyrenderowane dinozaury, jak na 1995, są one po prostu wspaniałe. Największą wadą gry jest natomiast jej scenariusz, o ile idzie się jeszcze przyzwyczaić do bajkowej rzeczywistości, tak dialogi głównych bohaterów wołają o pomstę do nieba. Zakochana księżniczka mówiąca subtelnym głosikiem „Pocałuj mnie, Jack” i zdecydowanie przerysowane odpowiedzi naszego twardziela, jak żywo przypominają filmy klasy B z lat pięćdziesiątych. Jeżeli ktoś lubi taki klimat, to proszę bardzo, ale generalnie wywołują one sarkastyczny uśmieszek na twarzy.

Bermuda Syndrome to program skierowany tylko do prawdziwych maniaków Flashbacka. Przeciętny gracz nie odkryje w nim żadnej przyjemności, chyba że zachwyty nad stroną graficzną. Z drugiej jednak strony nikt nie będzie starał się główkować, tylko dlatego, żeby zobaczyć kolejne plansze. Gra jest zdecydowanie trudniejsza od innych produkcji tego typu, jeśli dodamy do tego wtórność i brak oryginalnych rozwiązań, nie zdziwi się nikt, dlaczego Bermuda Syndrome nie odniosła większego sukcesu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bermuda Syndrome

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bermuda Syndrome

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: PC 486DX2 66MHz, 8MB RAM, SVGA