Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PSV
Okładka Bentley's Hackpack (PS3)
OkładkaBentley's Hackpack (PS3)

Bentley's Hackpack

Zestaw zręcznościowo-logicznych minigier związanych z czwartą odsłoną platformórkowo-skradankowej serii Sly. W trakcie zabawy gracze starają się na kilka różnych sposobów dokonać hakerskiego włamania do mocno bronionego systemu komputerowego.

Zręcznościowe | elementy logiczne | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bentley's Hackpack Premiera

5lut2013

PS3 PSV

Gry podobne do Bentley's Hackpack

Crash Commando

PixelJunk Shooter 2

PixelJunk SideScroller

Bentley's Hackpack to zestaw trzech minigier logiczno-zręcznościowych. Są one związane z platformówkowo-skrandankową serią Sly, a w szczególności z jej czwartą odsłoną, grą Sly Cooper: Złodzieje w czasie, którą wydano na PlayStation 3 oraz PS Vitę. Produkcja tego pobocznego tytułu spadła na barki studia Sanzaru Games, odpowiadającego również za stworzenie Złodziei w czasie oraz przygotowanie reedycji HD trzech poprzednich części głównego cyklu.

Bohaterem gry jest Bentley, sympatyczny żółw-okularnik, a także mózg złodziejskiego gangu dowodzonego przez Sly'a Coopera oraz genialny inżynier i haker. Akcja tytułu rozgrywa się w całości w paryskim salonie Arcade należącym do Bentleya, gdzie cała drużyna lubi spędzać wolny czas po udanym skoku. Główną atrakcją tego miejsca są trzy automaty zaprojektowane przez właściciela. To właśnie z ukrytymi w nich wyzwaniami przyjdzie zmierzyć się graczom.

Bentley's Hackpack zawiera trzy różne minigry, które możemy wybrać z poziomu menu. We wszystkich próbujemy się na różne sposoby włamać do silnie bronionego systemu komputerowego:

  1. Spark Runner – sterujemy elektryczną iskrą, zbierając pod drodze power-upy i unikając niebezpieczeństw. Model sterowania wykorzystuje żyroskopy PS Vity lub kontrolera sixaxis. Zmieniając pozycję konsoli albo pada wpływamy na kierunek ruchu iskry.
  2. Alter Ego – klasyczny dwuwymiarowy shoot' em up. Kierujemy uzbrojonym po zęby awatarem Bentley'a, przemieszczając się przez przypominające labirynty poziomy.
  3. System Cracker – zasiadając za sterami wirtualnego czołgu, niszczymy systemy obronne i firewalle, przemieszczając się z jednego na drugi koniec levelu. Rozgrywkę obserwujemy z widoku izometrycznego. Sterowanie oparte jest na dwóch gałkach analogowych, jedną sterujemy pojazdem, drugą kontrolujemy działko.

Każdy z poziomów w trzech grach posiada dodatkowe cele, wymagające od graczy np. przejścia levelu bez utraty życia. Jeżeli uda nam się z powodzeniem wykonać te wytyczne otrzymujemy paczkę z małą nagrodą związaną z serią.

Graficznie minigry nie różnią się od swoich odpowiedników, które możemy znaleźć w Sly Cooper: Złodzieje w czasie. Podczas zabawy towarzyszą nam te same efekty dźwiękowe oraz muzyka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Bentley's Hackpack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
PSV