Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiSwitchPS4XONEPC
Okładka Beat Me! (Switch)
OkładkaBeat Me! (Switch)

Beat Me!

Gra imprezowa od polskiego studia Red Limb łącząca bijatykę z platformówką. Beat Me! pozwala maksymalnie sześciu osobom na toczenie zręcznościowych starć na zwariowanych planszach, a w walce istotną rolę odgrywa fizyka.

Bijatyki | platformówki | na 2 osoby | polskie | funkcje cross-platform | indie | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beat Me! Premiera

19sie2020

PC

13lis2020

Switch XONE

wrz2021

PS4

Beat Me! to imprezowa gra akcji łącząca bijatykę z elementami gry platformowej. Produkcja została opracowana przez niezależny polski zespół Red Limb Studio, znany głównie z horroru Rise of the Insanity. Tym razem rodzimi twórcy inspirowali się serią Super Smash Bros., jak również wydanymi w 2017 roku Gang Beats oraz Stick Fight: The Game.

Mechanika

Produkcja opiera się na podobnym schemacie co seria Super Smash Bros. na konsole firmy Nintendo. Akcję gry obserwujemy z boku niczym w klasycznych platformówkach, a zabawa toczy się na zróżnicowanych planszach. Na nich mierzy się ze sobą do sześciu zawodników, starając się wyeliminować pozostałych uczestników lub zdobyć jak największą liczbę punktów. W przeciwieństwie do bijatyki Nintendo, postacie mają punkty życia niezależnie od trybu. Jeśli więc nie chcemy bawić się w wyrzucanie przeciwników poza arenę w stylu Super Smash Bros., nic nie stoi na przeszkodzie, by pozbyć się wrogów strzałem z łuku, cięciem miecza lub celnie rzuconym zaklęciem, w zależności od wybranej klasy bohatera (maga, wojownika etc.). W efekcie starcia trwają bardzo krótko, pozwalając na szybkie rozegranie kilku potyczek.

Rozgrywka opiera się na systemie wiarygodnej fizyki, wykorzystywanym w walce oraz na każdej z ponad 100 plansz. Znajdziemy tu areny ulokowane w ruinach w dżungli, na płynącym statku, odległej planecie i wielu innych miejscach. Każda z nich wyróżnia się własnymi elementami środowiskowymi, na przykład drewnianymi kładkami, spadającymi asteroidami lub zabójczymi pułapkami, które możemy wykorzystać do uzyskania przewagi w walce. Zabawę dodatkowo urozmaicają specjalne wzmocnienia, poruszające się po arenie w formie ogników i pozwalające na wykonanie potężniejszych ataków, przywrócenie zdrowia bądź przemienienie postaci w potężnego demona.

Tryby gry

Twórcy zadbali o dostarczenie wielu wariantów zabawy, wliczając w to klasyczny Deathmatch. Beat Me! pozwala na grę maksymalnie sześciu osobom na wspólnym ekranie lub przez Internet.

Kwestie techniczne

Beat Me! korzysta z kolorowej, nieco kanciastej grafiki. Całość jest na tyle przejrzysta, że nie mamy problemu ze zorientowaniem się, co się dzieje na ekranie. Zabawie towarzyszy prosta muzyka, w zależności od lokacji zagrzewająca nas do walki lub – częściej – wprowadzająca relaksującą atmosferę.

Tytuł pozwala na zabawę dwóm osobom na jednej klawiaturze, ale oferuje też pełne wsparcie dla kontrolerów. Ponadto produkcja umożliwia wspólną grę między komputerami osobistymi i konsolami w ramach cross-platformowego trybu sieciowego.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 2-6  

Oczekiwania czytelników: 7 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beat Me!: 12+

Beat Me! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
Switch
PS4
XONE