Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Beam Breakers (PC)

Beam Breakers PC

Futurystyczne wyścigi, w których gracze wcielają się w postać członka jednego z wielu gangów, biorących udział w nielegalnych rajdach. Akcja toczy się w Nowym Jorku przyszłości, a poruszamy się po zawiłych trasach zawieszonych pomiędzy drapaczami chmur.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Beam Breakers (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27czerwca2002

1października2002

pudełko PL

Akcja Beam Breakers przenosi nas do Nowego Jorku przyszłości. Cały ruch uliczny odbywa się na specjalnych trasach łączących wielkie drapacze chmur. W grze wcielamy się w postać członka gangu biorącego udział w nielegalnych rajdach. Rozgrywają się one na widowiskowych trasach wiodących przez tętniącą życiem metropolię. Unikalny jest klimat gry osadzony w ogromnym, wielomilionowym mieście.

Do naszej dyspozycji oddano ponad 30 różnorodnych pojazdów (charakteryzujących się swoimi indywidualnymi zaletami i wadami), zdolnych rozwijać ogromne prędkości. Dynamika tras czyni każdy wyścig niesłychanie emocjonującym. Możemy wybierać spośród pięciu całkowicie odmiennych gangów. Każdy z nich posiada samochody o różnej specyfice jazdy oraz innej stylistyce. Gra posiada zaawansowany model symulacji uszkodzeń poszczególnych elementów pojazdów.

  • Ponad 60 różnorodnych misji w trybie single player.
  • 30 tras, po których można się ścigać w trybie multiplayer.
  • W ruchu ulicznym może w jednej chwili znajdować się do 600 pojazdów.
  • Możliwość ulepszania pojazdów.
  • Kilka trybów gry, m.in.: mission mode, championship, survival.
Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Gry podobne do Beam Breakers

Wymagania wiekowe Beam Breakers

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Beam Breakers

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Beam Breakers - recenzja gry
Beam Breakers - recenzja gry

Recenzja 27 grudnia 2002, 15:13

Na wyborze samochodu na szczęście się nie skończy. Ważną rolę odegrają również przeróżne dopałki, które na przykład zwiększą jego osiągi albo poprawią zachowanie w trakcie lotu. Także i one, na przemian z nowymi modelami wozów, zdobywamy w zamian za zaliczanie kolejnych misji. Nie mogę również nie wspomnieć o tak ważnych w futurystycznych wyścigach power-upach. Wspomniane już turbo uzupełniamy poprzez zbieranie specjalnych ikonek z błyskawicą. Warto w tym momencie zaznaczyć, iż grę skonstruowano w taki sposób, aby power-upy trafiały się dokładnie wtedy gdy kończy się nam moc i potrzebujemy ponownego doładowania. Trzeba jednak uważać gdyż kolejne etapy są coraz trudniejsze i z turbo należy korzystać z umiarem. Nasz samochód nie jest niezniszczalny. Każde zderzenie, czy to ze ścianą czy z innym pojazdem, w większym lub mniejszym stopniu go uszkadza. Na szczęście z pomocą przychodzą power-upy regenerujące jego pancerz. Nie są one co prawda tak częste jak turbo ale nie musimy się też obawiać nagłej śmierci. „Beam Breakers” daje dość spory zapas bezpieczeństwa. Aby całkowicie zniszczyć posiadany wóz trzeba naprawdę się postarać :-) Możemy również zebrać specjalną tarczę ochronną, która na kilkanaście sekund uchroni nasz pojazd przed uszkodzeniami. Miłośników ostrej zabawy może natomiast zmartwić brak jakichkolwiek broni, tym bardziej w sytuacji gdy niektóre misje wręcz proszą się o użycie takich środków perswazji. Świetnym przykładem są etapy, w których trzeba wyeliminować konkretny pojazd przed upływem limitu czasowego. W takiej sytuacji ogromnie pomogłoby nawet najzwyklejsze działko maszynowe. Musimy sobie niestety radzić sami przez co gra w takich momentach denerwuje zbyt wysokim poziomem trudności..