Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlestrike: The Road to Berlin (PC)

II Wojna Światowa: Rajd na Berlin PC

Battlestrike: The Road to Berlin

Zręcznościowa gra akcji pozwalająca na wzięcie udziału w desancie wojsk alianckich w Normandii. Misje polegają przede wszystkim na skutecznej eliminacji wroga oraz eskorcie naszych oddziałów.

Akcji | FPP | TPP | II wojna światowa | FPS | polskie | TPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Battlestrike: The Road to Berlin (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20grudnia2004

20grudnia2004

pudełko PL

II Wojna Światowa: Rajd na Berlin to kolejna gra akcji (po Terrorist Takedown) rodzimej firmy City Interactive. Wcielamy się w postać żołnierza, który bierze udział słynnym desancie wojsk alianckich w Normandii. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie wszelkich oddziałów wroga z terenów rozciągających się od wybrzeży Francji po sam Reichstag w Berlinie.

Kampania w grze podzielona została na 16 misji. Twórcy pozwalają graczom na użycie takich pojazdów jak: samobieżna wyrzutnia AA, P-51 Mustang, P-38 Lightning, bombowiec Lancaster oraz czołg M4 Sherman. Misje polegają przede wszystkim na skutecznej eliminacji wroga oraz eskorcie naszych oddziałów. Na gracza czekają etapy gdzie musi wykazać się umiejętnościami pilota, czołgisty oraz snajpera. Teren gry jest bardzo zróżnicowany: pola uprawne, małe miasteczka, ulice zrujnowanych miast, zaśnieżone lasy.

Oprawa audio-wizualna Rajdu na Berlin została oparta na zmodyfikowanym silniku gry Starmageddon 2. Pozwala on na wyświetlenie bardzo szczegółowych obiektów 3D i efektów specjalnych np. dym, eksplozje, efekty atmosferyczne. Na ścieżkę dźwiękową składają się utwory autorstwa Pawła Gawlika, bardzo charakterystyczne dla tamtej epoki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 763 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Gry podobne do II Wojna Światowa: Rajd na Berlin

Klasyfikacja PEGI II Wojna Światowa: Rajd na Berlin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe II Wojna Światowa: Rajd na Berlin

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
Będzie następca Battlestrike: The Road to Berlin

wiadomość7 czerwca 2005

Battlestrike: The Road to Berlin (czyli po naszemu II Wojna Światowa: Rajd na Berlin) rodzimej firmy developerskiej, City Interactive, tak przypadła graczom do gustu, iż postanowiono kontynuować przedstawione w niej wydarzenia. Kontynuacja będzie nosić nazwę Battlestrike: The Siege (Oblężenie - czyżby więc ponownie Berlin?) i powinna ukazać się na półkach sklepowych w sierpniu tego roku.

WWII Fighter Pilot - nowa strzelanina nad wodami Pacyfiku
WWII Fighter Pilot - nowa strzelanina nad wodami Pacyfiku

wiadomość28 lipca 2004

Mało znana firma Merscom, zapowiedziała na październik 2004 roku wydanie nowej strzelaniny, która pozwoli Ci się wcielić w rolę amerykańskiego pilota, walczącego podczas II Wojny Światowej. Teatrem podniebnych potyczek będą okolice Pacyfiku a Twoim głównym przeciwnikiem, nie znająca strachu armia japońska, która w swoich szeregach posiada pilotów-samobójców, znanych jako kamikaze.