Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360iOSPC
Okładka Battle Academy (X360)

Battle Academy

Turowa gra strategiczna, odtwarzająca przebieg ponad 30 najważniejszych bitew II wojny światowej. Produkcja została zainspirowana prostą grą online, opracowaną przez telewizję BBC.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny

Okładka Battle Academy (X360)

data premiery gry:

28lip2010

PC

24lut2012

iOS

12gru2014

X360

Battlefield Academy reprezentuje gatunek strategii turowych, a początki tej produkcji sięgają prostej gry sieciowej stworzonej przez telewizję BBC. Zyskała ona na tyle dużą popularność, że postanowiono zrobić z tego pełnoprawny tytuł dostępny w dystrybucji sieciowej. Za projekt odpowiada studio Slitherine.

Przenosimy się do czasów II wojny światowej, gdzie rozgrywamy ponad 30 historycznych walk znanych z tego okresu. Ofensywa w Ardenach, D-Day czy Normandia to tylko niektóre z bitew, jakie można tutaj stoczyć. W trzech kampaniach możemy pokierować między innymi polskimi siłami zbrojnymi, a oprócz tego dostępne są też wojska Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Włoch i Niemiec.

Rozgrywka pozwala na organizowanie zasadzek, nalotów bombowych czy wykorzystanie ognia zaporowego artylerii. Turowy system wymaga od nas taktycznego podejścia do tematu i dokładnego planowania każdego posunięcia. Łącznie do wyboru oddano nam około 100 jednostek, które w trakcie walki zdobywają doświadczenie. W wyniku awansu oddziałów na coraz wyższe poziomy odblokowujemy ich nowe, specjalne umiejętności.

Autorzy w czasie tworzenia tej produkcji współpracowali z profesorem Johnem Buckleyem, historykiem wojskowości z Uniwersytetu w Wolverhampton. Dzięki temu zapewniono nam odpowiednio realistyczne zachowania Sztucznej Inteligencji oraz wzbogacenie gry o prawdziwe taktyki i strategie stosowane za czasów jednej z największych wojen w historii.

Deweloper zostawił też szeroko otwartą furtkę dla fanów modowania. Tytuł został tak zaprojektowany, by można było łatwo modyfikować wiele jego aspektów, tworząc własne misje i scenariusze. Dzięki temu możemy się cały czas zaopatrywać w kolejne zadania przygotowane przez graczy. Jeśli znudzi nam się samotna rozgrywka, mamy też opcję przystąpienia do trybu wieloosobowego, który oferuje system rankingowy, gdzie możemy piąć się w górę w zależności od naszych sukcesów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 1 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battle Academy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Battle Academy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
Zapowiedziano Battlefield Academy
Zapowiedziano Battlefield Academy

wiadomość2 lipca 2010

Studio Slitherine zapowiedziało nową turową grę strategiczną na pecety o nazwie Battlefield Academy. Mimo chwytliwego tytułu, nie ma ona nic wspólnego z popularną serią strzelanin sygnowaną logiem DICE. Omawiana tutaj produkcja jest bowiem inspirowana grą online opracowaną przez telewizję BBC.

PC
X360
iOS