Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle Academy Operation Husky (PC)

Battle Academy Operation Husky PC

Battle Academy Operation Husky jest dodatkiem do wydanej w 2010 roku strategii turowej Battle Academy. Stworzone przez zespół deweloperski studia Slitherine rozszerzenie wprowadza 9 scenariuszy przedstawiających lądowanie aliantów na Sycylii w czasie II wojny światowej.

To jest dodatek do gry Battle Academy.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Battle Academy Operation Husky (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29marca2013

Battle Academy Operation Husky jest czwartym rozszerzeniem do sygnowanej logiem telewizji BBC strategii turowej Battle Academy. Tym razem deweloperzy ze studia Slitherine postanowili przybliżyć graczom tytułową „Operację Husky”, czyli lądowanie aliantów na Sycylii w czasie II wojny światowej.

Dodatek zawiera 9 scenariuszy, których akcja osadzona jest pomiędzy 9/10 lipca a 17 sierpnia 1943 roku. Gracz ma okazję wcielić się w rolę dowódcy aliantów i przeprowadzić desant (z powietrza oraz z morza) na Sycylię. Tradycyjnie już twórcy zadbali o poparte faktami historycznymi uwarunkowania poszczególnych misji, w tym chociażby problemy ze zrzutem spadochroniarzy.

Rozszerzenie wprowadza do gry 30 nowych jednostek. Po stronie Osi są to m.in. działa Elefantino 47mm i 50mm Pak38, ciężki karabin maszynowy MG34, ręczna wyrzutnia pocisków przeciwpancernych Panzershreck, mobilna bateria przeciwlotnicza Lancia de 90/53 oraz włoscy Bersaglieri. Alianci dysponują z kolei wozami opancerzonymi Humber MKIII, półciężarówkami 75mm GMC i 75mm HMC a także działem 37mm M3 AT.

Podobnie jak w bazowej grze, rozgrywka w Battle Academy Operation Husky toczy się z podziałem na tury. Działania militarne prowadzone są na planszach obrazujących charakterystyczną, sycylijską rzeźbę terenu. Twórcy przygotowali również 4 mapy przeznaczone do zabawy w trybie wieloosobowym.

Oprawa wizualna dodatku nie odbiega jakością wykonania od standardów cyklu. Trójwymiarowa grafika w grze odznacza się bardzo prostymi modelami jednostek i obiektów. Bieg fabuły zilustrowany został natomiast w formie komiksu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle Academy Operation Husky

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Battle Academy Operation Husky

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.0 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 128 MB RAM (GeForce 6600 GT lub lepsza), Windows XP/Vista/7