Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle Academy Operation Sealion (PC)
OkładkaBattle Academy Operation Sealion (PC)

Battle Academy Operation Sealion PC

Battle Academy Operation Sealion, to dodatek do turowej strategii o nazwie Battle Academy stworzonej przez Matrix Games/Slitherine.

To jest dodatek do gry Battle Academy.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Battle Academy Operation Sealion Premiera PC

17stycznia2012

producent: Matrix Games/Slitherine wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Battle Academy Operation Sealion

Codename: Panzers - Faza Druga

D-Day

1944: Bitwa o Ardeny

Battle Academy Operation Sealion jest trzecim dodatkiem do turowej strategii o nazwie Battle Academy stworzonej przez Matrix Games/Slitherine. Podobnie jak poprzednie rozszerzenia produkcja wymaga do uruchomienia podstawowej wersji gry. Tym razem autorzy oferują wzięcie udziału w operacji o nazwie „Lew Morski”.

Matrix Games/Slitherine to studio posiadające wiele doświadczeń w tworzeniu gier strategicznych. W najnowszym, trzecim po Market Garden i Blitzkrieg France, dodatku do turówki Battle Academy, twórcy po raz pierwszy zdecydowali się zerwać z historycznym realizmem i postawić na fikcyjny scenariusz z cyklu „co by było gdyby”. Lew Morski jest bowiem nazwą niemieckiego desantu na Wyspy Brytyjskie, który miał odbyć się we wrześniu 1940 roku. Ostatecznie z przeprowadzenia inwazji zrezygnowano.

W Operation Sealion autorzy przedstawiają alternatywną wersję historii umożliwiając graczowi wcielenie się w dowódcę obrony brytyjskiego wybrzeża. Głównym zadaniem podczas 10 nowych misji w trybie single player jest odpieranie zaciekłych ataków Niemców, próbujących wedrzeć się na Wyspy Brytyjskie drogą morską i powietrzną.

Nowością w rozszerzeniu jest wprowadzenie tajnych operacji, czyli tak zwanych cichych misji polegających na dyskretnym eliminowaniu przeciwników. Wojska niemieckie będą ponadto korzystać z szybowców oraz jednostek pływających, aby dostarczać na pole bitwy posiłki.

Autorzy stworzyli również nowe jednostki i budynki. Wśród nich znalazły się między innymi czołgi: Mk VI, A10 i A13, a także jednostki obrony nabrzeża, komandosi oraz szybkie łodzie motorowe, pozwalające na przeprowadzanie niespodziewanych desantów. W grze pojawiły się również charakterystyczne, brytyjskie budynki i obiekty, takie jak czerwone budki telefoniczne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle Academy Operation Sealion: 12+

Battle Academy Operation Sealion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7