Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Batman & Robin (PS1)
OkładkaBatman & Robin (PS1)

Batman & Robin PS1

Gra akcji stanowiąca luźną adaptację filmu pod tym samym tytułem. Gracze wcielają się w tytułowych bohaterów, którym towarzyszy Batgirl i starają się pokrzyżować plany złoczyńcom zagrażającym Gotham City, na czele z Mr. Freeze’em i Poison Ivy.

Akcji | TPP | sandbox | Batman | filmy

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman & Robin Premiera PS1

31lipca1998

producent: Probe Entertainment wydawca: Acclaim Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Batman & Robin jest grą akcji opracowaną przez studio Probe Entertainment. Produkcja, oparta na licencji filmu pod tym samym tytułem, trafiła na platformę PS1, a jej wydanie spoczęło na barkach firmy Acclaim Entertainment.

Fabuła

W Batman & Robin gracze przejmują kontrolę nad bohaterami zaprowadzającymi sprawiedliwość w Gotham City. Poza tytułowymi Człowiekiem-nietoperzem i Robinem, w opisywanej grze występuje również Batgirl. W trakcie zmagań herosi muszą stawić czoła złoczyńcom pokroju Mr. Freeze'a i Poison Ivy i pokrzyżować ich plany, nim będzie na to za późno.

Mechanika

W wydanym na konsolę PS1 Batman & Robin akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Twórcy oddają do naszej dyspozycji otwarty świat, po którym możemy się poruszać tak na piechotę, jak i za sterami jednego z kilku pojazdów. Na ich liście wehikułów prym wiedzie oczywiście Batmobile, aczkolwiek pojawia się tu między innymi motocykl Redbird (należący do Robina) czy Batblade (z którego korzysta Batgirl).

Sednem zabawy jest wykonywanie zróżnicowanych misji, w trakcie których bierzemy udział w widowiskowych pościgach na ulicach Gotham City, konfrontujemy się z typami spod ciemnej gwiazdy, a także możemy wykazać się umiejętnościami detektywistycznymi. Na to ostatnie pozwala Batkomputer, dzięki któremu możemy analizować zebrany materiał dowodowy i na tej podstawie planować kolejne posunięcia, starając się przejrzeć plany Mr. Freeze’a i pozostałych złoczyńców.

Tym jednak co wyróżnia opisywany tytuł na tle większości gier tego typu, jest fakt, że świat przedstawiony funkcjonuje niezależnie od naszych poczynań; w związku z tym pewne aktywności są dostępne tylko po zapadnięciu zmroku, z kolei realizacji innych zadań możemy się podjąć wyłącznie za dnia. Co więcej, jeśli Batmanowi i jego sprzymierzeńcom nie uda się rozgryźć na czas planów swoich adwersarzy i nie pojawią się w konkretnym miejscu o odpowiedniej porze (przez co nie zdołają na przykład zapobiec obrabowaniu przez nich banku), misja zakończy się niepowodzeniem.

Kwestie techniczne

W Batman & Robin w parze z pomysłową rozgrywką idzie trójwymiarowa grafika przyzwoitej jakości; podobać się może przede wszystkim pełen detali kostium głównego bohatera.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Batman & Robin: 12+