Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNXBOX
Okładka Batman: Dark Tomorrow (GCN)

Batman: Dark Tomorrow

Dynamiczna zręcznościówka, w której wcielamy się w postać tytułowego superbohatera i wyruszamy na ulice Gotham City. Do pokonania kilkanaście zróżnicowanych poziomów.

Akcji | FPP | TPP | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie

Okładka Batman: Dark Tomorrow (GCN)

producent: HotGen Studios

wydawca: Kemco

data premiery gry:

18mar2003

XBOX GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman: Dark Tomorrow to dynamiczna zręcznościówka, w której mamy okazję wcielić się w postać tytułowego superbohatera. W przeciwieństwie do wielu innych tego typu produkcji, w których stosuje się klasyczny widok TPP, tym razem zastosowano połączenie ruchomych oraz statycznych kamer. Omawiana gra reprezentuje gatunek tzw. chodzonych bijatyk, choć ma też do zaoferowania wiele elementów typowych dla skradanek czy mniej złożonych przygodówek. Za produkcję Dark Tomorrow odpowiedzialne jest Hotgen Studios. Firma ta opracowała również takie gry, jak Eggo Mania, czy World's Scariest Police Chases 2. Batman: Dark Tomorrow ukazał się na Xbox’a oraz Gamecube’a. Wersja przeznaczona na konsolę Microsoftu wygląda nieco ładniej. Pod względem mechaniki rozgrywki obie edycje prezentują jednak bardzo zbliżony poziom wykonania.

Fabuła w trakcie właściwej zabawy nie odgrywa zbyt istotnej roli. Tytułowy bohater po raz kolejny musi stawić czoła złoczyńcom zagrażającym bezpieczeństwu Gotham City. Warto w tym miejscu zauważyć, iż scenariusz do gry został przygotowany przez dwie znane osoby - Scotta Petersona oraz Kenji Teradę (seria Final Fantasy). Co ciekawe, kolejne postępy gracza obrazowane są za pośrednictwem profesjonalnie przygotowanych filmików przerywnikowych.

Dark Tomorrow jest przede wszystkim dość złożoną bijatyką. Sterowana przez gracza postać może wyprowadzać wiele różnych typów uderzeń. W niektórych sytuacjach gra premiuje ponadto pozostawanie w ukryciu, tak aby móc łatwiej przedostać się na teren wroga czy szybciej zdobyć jakiś ważny obiekt. Batman w takich sytuacjach może skorzystać z wielu dodatkowych ruchów – pozostać w pozycji kucającej, „przykleić się” do ściany, czy też wychylać zza rogów. Jak na superbohatera przystało, nie zabrakło również widowiskowych akrobacji. Wiele z nich może być wykorzystywanych do szybszej eliminacji wrogów. Na naszej drodze stają zarówno pospolici bandyci, jak i zdecydowanie silniejsi przeciwnicy, pełniący rolę bossów. Są to między innymi Joker, Killer Croc, Ratcatcher, Scarface, czy Black Mask.

Tytułowy bohater w niektórych misjach może korzystać z batmobilu oraz innych środków transportu. Poziomy te pełnią jednak funkcję bardziej rozbudowanych mini-gier, nie mając większego wpływu na dalszy rozwój rozgrywki. Na uwagę zasługuje także bogaty arsenał gadżetów oraz dodatkowych przedmiotów, z których Batman może skorzystać. Są to między innymi wyciągarki, noktowizory, przenośne apteczki, kapsułki pozwalające oślepić wrogów, czy specjalnie przygotowane wytrychy. Wizualnie gra prezentuje się dość przeciętnie. Najlepiej wykonano oczywiście postać tytułowego superbohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Batman: Dark Tomorrow

12+

Wymagania sprzętowe Batman: Dark Tomorrow

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
XBOX
GCN