Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Banners of Ruin (PC)
OkładkaBanners of Ruin (PC)

Banners of Ruin PC

Banners of Ruin to gra o zemście pewnego klanu, koncentrująca się głównie na budowaniu mocnej talii kart, niezbędnej do toczenia turowych potyczek z napotkanymi oddziałami wroga, w której występują elementy RPG i roguelite.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | taktyczne | karciane | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Banners of Ruin Premiera PC

wczesny dostęp

30lipca2020

wrzesień2021

Steam

wrzesień2021

producent: MonteBearo wydawca: Goblinz Studio Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Banners of Ruin

Slay the Spire

Hearthstone

Monster Train

Banners of Ruin to karciany roguelike z elementami RPG, budowaniem talii i walkami turowymi, osadzony w alternatywnym średniowieczu z humanoidalnymi zwierzętami. Za grę odpowiada studio Monte Bearo.

Fabuła

Banners of Ruins to gra składająca się z kilku scenariuszy, w której trakcie zarządzamy klanem Blackfootów po tym, jak ci zostali zaatakowani przez niecnych Enderów. Zemsta jest słodka, dlatego przed nami szereg misji, których celem jest infiltracja wroga i osłabienie jego obrony, aby móc przeprowadzić wymarzony odwet. Werbując członków drużyny, wtapiamy się w tłum miasta Dawn's Point, by cicho i skutecznie eliminować kluczowe postaci i posterunki stojące na straży miasta.

Mechanika

Banners of Ruin to karciany roguelike, w którym czeka nas mnóstwo potyczek z przeciwnikami. Zanim jednak do nich dojdzie, najpierw musimy skompletować drużynę składającą się z 6 bohaterów. Wśród nich znajdziemy zwierzęcych wojowników, takich jak niedźwiedzie, wydry czy wilki, a każdy z nich posiada unikalny zestaw kart, niezbędny do zbudowania przez nas potężnej talii. Ta jest kluczowa dla rozgrywki, bo potyczki są tu turowe i wymagają zagrywania kart właśnie. Wśród nich znajdziemy karty umożliwiające obronę czy atak, ale i takie, które pasywnie wzmacniają nasze jednostki albo na jakiś czas osłabiają jednostki przeciwnika. Silny deck to jednak nie wszystko, bo podczas walki ważne jest też rozstawienie naszych wojowników w dwóch rzędach, ale i strategiczne podejście do eliminowania wroga. Każda wygrana potyczka to punkty doświadczenia, za które ulepszamy postaci, odblokowując im dostęp do specjalnych kart talentu, jak i zdolności pasywnych. Oprócz tego jest spora szansa, że z pokonanych przeciwników wypadnie łup: oręż czy zbroje, w które następnie warto ubrać naszych wojaków, aby ci byli jeszcze potężniejsi w trakcie potyczek. To jednak nie wszystko, bo w grze czeka nas również ulepszanie posiadanych już kart w talii oraz kupowanie nowych u rozmaitych sklepikarzy, którzy chętnie się nimi z nami wymienią za odpowiednią kwotę.

Jeśli jednak podwinie nam się noga i wszyscy nasi bohaterowie zginą w trakcie któregoś ze starć, to nic strasznego. Jest to część rozgrywki, bo w ten sposób dostajemy specjalny token umożliwiający odblokowanie nowych i ciekawych kart, znacznie wzmacniających naszą talię w przyszłości. Co prawda, czeka nas zabawa od początku, z nowo zwerbowanymi bohaterami, ale odkryte karty zostają, podobnie jak ma to miejsce chociażby w Slay the Spire.

W trakcie eksploracji miasta Dawn’s Point natykamy się również na losowe wydarzenia, jedne bardziej, a drugie mniej korzystne, jednak praktycznie zawsze mamy wpływ na to, jak z nich wybrnąć.

Kwestie techniczne

Banners of Ruins to produkcja, która mimo występowania zwierzęcych bohaterów stawia na mroczniejszy klimat i realistyczną kreskę pełną szczegółów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.2 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Banners of Ruin: 12+

Banners of Ruin Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit