Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Banners of Ruin (PC)

Banners of Ruin PC

Banners of Ruin to gra o zemście pewnego klanu, koncentrująca się głównie na budowaniu mocnej talii kart, niezbędnej do toczenia turowych potyczek z napotkanymi oddziałami wroga, w której występują elementy RPG i roguelite.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | taktyczne | karciane | indie

PC Windows
Okładka Banners of Ruin (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

30lipca2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Banners of Ruin to karciany roguelike z elementami RPG, budowaniem talii i walkami turowymi, osadzony w alternatywnym średniowieczu z humanoidalnymi zwierzętami. Za grę odpowiada studio Monte Bearo.

Fabuła

Banners of Ruins to gra składająca się z kilku scenariuszy, w której trakcie zarządzamy klanem Blackfootów po tym, jak ci zostali zaatakowani przez niecnych Enderów. Zemsta jest słodka, dlatego przed nami szereg misji, których celem jest infiltracja wroga i osłabienie jego obrony, aby móc przeprowadzić wymarzony odwet. Werbując członków drużyny, wtapiamy się w tłum miasta Dawn's Point, by cicho i skutecznie eliminować kluczowe postaci i posterunki stojące na straży miasta.

Mechanika

Banners of Ruin to karciany roguelike, w którym czeka nas mnóstwo potyczek z przeciwnikami. Zanim jednak do nich dojdzie, najpierw musimy skompletować drużynę składającą się z 6 bohaterów. Wśród nich znajdziemy zwierzęcych wojowników, takich jak niedźwiedzie, wydry czy wilki, a każdy z nich posiada unikalny zestaw kart, niezbędny do zbudowania przez nas potężnej talii. Ta jest kluczowa dla rozgrywki, bo potyczki są tu turowe i wymagają zagrywania kart właśnie. Wśród nich znajdziemy karty umożliwiające obronę czy atak, ale i takie, które pasywnie wzmacniają nasze jednostki albo na jakiś czas osłabiają jednostki przeciwnika. Silny deck to jednak nie wszystko, bo podczas walki ważne jest też rozstawienie naszych wojowników w dwóch rzędach, ale i strategiczne podejście do eliminowania wroga. Każda wygrana potyczka to punkty doświadczenia, za które ulepszamy postaci, odblokowując im dostęp do specjalnych kart talentu, jak i zdolności pasywnych. Oprócz tego jest spora szansa, że z pokonanych przeciwników wypadnie łup: oręż czy zbroje, w które następnie warto ubrać naszych wojaków, aby ci byli jeszcze potężniejsi w trakcie potyczek. To jednak nie wszystko, bo w grze czeka nas również ulepszanie posiadanych już kart w talii oraz kupowanie nowych u rozmaitych sklepikarzy, którzy chętnie się nimi z nami wymienią za odpowiednią kwotę.

Jeśli jednak podwinie nam się noga i wszyscy nasi bohaterowie zginą w trakcie któregoś ze starć, to nic strasznego. Jest to część rozgrywki, bo w ten sposób dostajemy specjalny token umożliwiający odblokowanie nowych i ciekawych kart, znacznie wzmacniających naszą talię w przyszłości. Co prawda, czeka nas zabawa od początku, z nowo zwerbowanymi bohaterami, ale odkryte karty zostają, podobnie jak ma to miejsce chociażby w Slay the Spire.

W trakcie eksploracji miasta Dawn’s Point natykamy się również na losowe wydarzenia, jedne bardziej, a drugie mniej korzystne, jednak praktycznie zawsze mamy wpływ na to, jak z nich wybrnąć.

Kwestie techniczne

Banners of Ruins to produkcja, która mimo występowania zwierzęcych bohaterów stawia na mroczniejszy klimat i realistyczną kreskę pełną szczegółów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Banners of Ruin

Wymagania wiekowe Banners of Ruin

12+

Wymagania sprzętowe Banners of Ruin

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit