Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Bandits: Phoenix Rising (PC)

Bandits: Phoenix Rising PC

Wojenna gra samochodowa osadzona w post-apokaliptycznych klimatach. Zasiadamy za kierownicą solidnie opancerzonego pojazdu i wyruszamy zmierzyć się z bezwzględnymi gangami. Nasze auto możemy wyposażyć w szereg narzędzi mordu, takich jak karabiny czy wyrzutnie rakiet.

Akcji | samochodowe

PC Windows
Okładka Bandits: Phoenix Rising (PC)

producent: Grin

wydawca: Pan Interactive

wydawca PL: MarkSoft

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24września2002

26maja2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bandits: Phoenix Rising to dynamiczna, futurystyczna gra samochodowa przypominająca nieco dawny przebój Interstate '76 oraz głośny film fabularny Mad Max. Rzecz dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości na Ziemi zniszczonej wojną atomową. Powierzchnia naszej niegdyś pięknej i zielonej planety przypomina jałową pustynię poprzecinaną siecią dróg. Jest tylko jedno wielkie miasto Jericho City, otoczone potężnymi murami. Mieszka w nim elita ludzkości ciesząc się spokojem i dostatkiem. Reszta ludzkości toczy nieustanną walkę o przetrwanie na niekończących się pustkowiach, zbierając i wykorzystując wszystko to co pozostało po naszej cywilizacji, kawałki metalu, stali, itp. Oczywiście wszędzie panuje bezprawie i anarchia, a ludność cywilną terroryzują gangi samochodowe. Lecz tu samochód nie jest tym co widzimy obecnie na drogach. To mini czołg, chroniony pancerzem i wyposażony w szereg broni, karabinów, wyrzutni rakiet, itp. Gracz może stać się jednym z dwóch bohaterów (nawiasem mówiąc przywódców gangu Wolfpack) Fenneciem lub Rewdalfem, pomóc im dostać się do miasta Jericho City i uszczknąć trochę z jego legendarnego bogactwa. Droga do osiągnięcia tego celu nie jest prosta. Przed nami ponad 22 misje pełne rozbojów, walki i niezliczonych śmiercionośnych potyczek. Bandits: Phoenix Rising pozwala na rozgrywkę jedno i wieloosobową w kilku trybach, m.in. Death Match. Cały świat gry przedstawiony jest przy użyciu w pełni trójwymiarowej grafiki, generowanej przez zmodyfikowany silnik wykorzystany poprzednio w grze Ballistics.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Bandits: Phoenix Rising

Wymagania wiekowe Bandits: Phoenix Rising

12+

Wymagania sprzętowe Bandits: Phoenix Rising

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Bandits: Phoenix Rising - recenzja gry
Bandits: Phoenix Rising - recenzja gry

Recenzja 28 maja 2003, 11:54

Bandyci i feniksy to niezbyt szczęśliwy tytuł tej gry. „Bandyci” sugerują bezwzględną walkę gangów i czarne charaktery, podczas gdy nasi bohaterowie to raczej komiksowe stworzonka o zabawnych i dobrych serduszkach. „Feniks” przywodzi na myśl raczej jakąś mityczną walkę dobra ze złem, która, jeśli w ogóle w „Bandits” występuje, to w bardzo spłyconej formie, pozbawionej wszelkiego heroizmu. Mimo tego mylącego tytułu, gra oferuje naprawdę ciekawą rozrywkę. Nie jest to genialny program, który pozyska rzesze maniakalnych graczy, jak to udało się Diablo czy Quake, ale solidna porcja zabawy praktycznie dla każdego. Gra nie epatuje brutalnością, krew nie leje się w niej strumieniami (przynajmniej ja nie zauważyłem, ale może to być skutek znieczulenia wywołanego wieloletnim obcowaniem z komputerową przemocą). Pograć więc może sobie każdy w rodzinie, jedynie poziom trudności wydaje się być trochę za wysoki (albo ja się starzeję, albo teraz robią takie trudne gry, że muszę dziesięć razy atakować każdy etap, nawet na poziomie easy!). Na dwadzieścia cztery misje dostępne w grze, „łatwymi do przejścia” nazwać mogę tylko kilka pierwszych. Misje końcowe to już wyzwanie, któremu nie sprosta każdy gracz (jakież to frustrujące!). Tyle, jeśli chodzi o wymagania gry dotyczące naszych dyspozycji. Gdy chodzi o wymagania sprzętowe, Bandits: Phoenix Rising jest również dość wymagający, bo do komfortowego śmigania potrzebuje jednak procesora o częstotliwościach liczonych w giga-, a nie megahercach. Gra ma oczywiście multiplayera, dzięki któremu możemy szlifować swoje umiejętności w rzucaniu rakiet we wrogie pojazdy, zarówno za pomocą LAN-u, jak i serwerów internetowych. Do zabawy w sieci przygotowane zostało specjalnie dziewięć mapek, które zostały zaprojektowane tak, żeby nie było żadnego chowania się po krzakach – tylko prawdziwa męska walka twarzą w twarz (czy raczej maską w maskę).