Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCWiiU
Okładka Ballpoint Universe (PC)
OkładkaBallpoint Universe (PC)

Ballpoint Universe

Ballpoint Universe: Infinite

Prosta strzelanka w stylu takich legend jak R-Type, którą wyróżnia nietypowa oprawa wizualna. Wszystkie obiekty w grze zostały wykonane długopisem na kartce papieru. Z „bazgrołów” autorzy zbudowali 15 poziomów i wiele typów przeciwników.

Zręcznościowe | 2D | crowdfunding | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ballpoint Universe Premiera

10maj2013

PC

16paź2014

WiiU

Ballpoint Universe to strzelanka 2D z dość nietypową oprawą wizualną – wszystkie obiekty w grze zostały wykonane przy pomocy długopisu. Na tak nietuzinkowy pomysł wpadło studio Arachnid Games z Kalifornii. Deweloper złożony z zaledwie dwóch osób – artysty Leo Dasso oraz programisty Jacoba S. Lorentzena – ma na koncie parę innych projektów, w tym Feverdream czy The Herd. Fundusze na Ballpoint Universe zebrano na Kickstarterze.

W Ballpoint Universe przenosimy się do tytułowego świata, składającego się z bazgrołów wykonanych przy pomocy długopisu. Główny bohater produkcji, niejaki Doodle, przemierza dwuwymiarową krainę i poznaje jej sekrety. Gra składa się z dwóch zasadniczych sekcji: platformowej oraz strzelankowej. W pierwszej z nich pokonujemy proste przeszkody w drodze do kolejnych postaci oferujących misje. Drugą stanowią same zadania. Wykonując je zasiadamy za sterami statku i walczymy z zastępami zróżnicowanych przeciwników na wzór takich gier jak R-Type, czy Raptor.

Przed każdym z zadań musimy dostosować ustawienia maszyny bojowej, wybierając rodzaj broni spośród zdobytego wcześniej sprzętu. W akcji możemy prowadzić ostrzał z dwóch niezależnych karabinów i nabijać wskaźnik „overload” – ten specjalny atak ułatwia uporanie się z dużymi grupami oponentów. Niemal każdy z około piętnastu dostępnych poziomów zawiera pewne niespodzianki (najczęściej nowych przeciwników) i kończy się efektowną walką z bossem. Etapy można zaliczać też na różne medale – od brązowego aż po złoty.

Tym co wyróżnia Ballpoint Universe jest wspomniana oprawa wizualna. Autorzy zbudowali swój świat z rysunków wykonanych długopisem na kartce papieru, inspirując się codziennymi bazgrołami, jakie tworzy wielu z nas. Całość została połączona płynnymi animacjami oraz doprawiona trójwymiarowymi tłami, które zwiększają dynamikę gry. Dodatkiem do nietypowej grafiki jest elektroniczna muzyka.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ballpoint Universe: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
WiiU