Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Scram Kitty and his Buddy on Rails (WiiU)
OkładkaScram Kitty and his Buddy on Rails (WiiU)

Scram Kitty and his Buddy on Rails WiiU

Oryginalne połączenie dwuwymiarowej platformówki oraz gry shoot'em up. Gracze wcielają się w uzbrojonego w laserowe pistolety bohatera, który stara się uratować koty uwięzione na stacji kosmicznej przez superinteligentne szczury.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | top-down | indie | shoot 'em up | 2.5D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scram Kitty and his Buddy on Rails Premiera WiiU

15maja2014

producent: Dakko Dakko wydawca: Dako Dako Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Scram Kitty and his Buddy on Rails

Rayman Legends

Ballpoint Universe: Infinite

RIVE: Ultimate Edition

Scram Kitty and his Buddy on Rails to dwuwymiarowa produkcja łącząca w sobie cechy gry shoot 'em up oraz platformówek. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne brytyjskie studio deweloperskie Dakko Dakko. Niewielki zespół odpowiada również za inne konsolowe gry, takie jak Floating Cloud God Saves czy The 2D Adventures of Rotating Octopus. W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w bohatera pragnącego uratować swojego kota uwięzionego w laboratorium na stacji kosmicznej. Kontrolę nad orbitalną placówką naukową przejęły superinteligentne szczury i myszy, które co gorsza chcą wyeliminować wszystkie żyjące na ziemi koty i przejąć kontrolę nad planetą.

Podczas zabawy graczy obserwują akcję z góry. Po lokacjach przemieszczamy się na dwuwymiarowym planie, ale twórcy dodali im trójwymiarowej głębi, mającej znaczenie czysto estetyczne. Postać gracza stoi na lewitującym dysku, który przyczepia się do ścian korytarzy stacji kosmicznej. Skacząc możemy przeskakiwać pomiędzy różnymi magnetycznymi powierzchniami. Poziomy nie składając się wyłącznie z prostych tuneli, ale również dużych otwartych przestrzeni z kolumnami czy małymi ścianami, których przekroczenie wymagać będzie zręczności, ale też sporej dawki planowania. Deweloperzy zawarli w grze wiele elementów logicznych, takich jak proste zagadki logiczne, będące składową częścią niektórych poziomów.

Protagonista uzbrojony jest w dwa laserowe pistolety. Strzelamy do różnorodnych przeciwników, swobodnie poruszających się i latających po planszy. Niektórych dużych wrogów oraz bossów możemy wykorzystać jak platformy, przyczepiając się do nich łatwiej zaatakujemy tez ich słabe punkty. Każdy level posiada trzy klucze do klatek z uwięzionymi kotami. Ich zdobycie wiąże się z wypełnieniem odpowiednich wymagań. Zdobywają wybrany przez nas klucz odblokowujemy dostęp do kolejnej unikalnej dla niego misji i poziomu. Gracze mogą więc przechodzić kampanię wielokrotnie odkrywając nowe atrakcje.

Kolorowa i humorystyczna oprawa graficzna tytułu korzysta ze stylistyki klasycznych 16-bitowych shoot 'em upów i platformówek. Te same inspiracje słychać również w ścieżce dźwiękowej i muzycznej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Scram Kitty and his Buddy on Rails: Odpowiednia dla każdego wieku.