Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Bad Mojo (PC)

Bad Mojo PC

Głównym bohaterem gry przygodowej Bad Mojo jest Roger Samms, którego żywot był do tej pory pasmem nieustannych porażek. Był, gdyż nasz bohater stał się posiadaczem dużej ilości gotówki, mogącej raz na zawsze odmienić jego życie.

Przygodowe | point-and-click | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Bad Mojo (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29lutego1996

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Głównym bohaterem gry przygodowej Bad Mojo jest Roger Samms, którego żywot był do tej pory pasmem nieustannych porażek. Był, gdyż nasz bohater stał się posiadaczem dużej ilości gotówki, mogącej raz na zawsze odmienić jego życie. Roger planuje opuścić obskurny hotel, który dotąd zamieszkiwał i zacząć wszystko od nowa. Na przeszkodzie staje mu jednak tajemniczy amulet jego matki, mający w sobie tajemniczą moc, zdolną zamienić człowieka w karalucha. Kiedy Roger uświadamia sobie, że nagle staje się niezbyt lubianym przez ludzi insektem, rozpoczyna trudną walkę o przetrwanie w niecodziennym środowisku. Rozrzucone tu i ówdzie drobne przedmioty wydają się być przeszkodą nie do przebycia a plamy oleju czy mleka, śmiertelną pułapką, zdolną uwięzić naszego bohatera na wieki.

Chociaż Bad Mojo kwalifikuje się do popularnego gatunku gier przygodowych, tak naprawdę w niczym nie przypomina innych produkcji tego typu. Nie ma tutaj inwentarza, nigdzie nie klikamy, nie można także rozmawiać – co jest poniekąd zrozumiałe – z innymi bohaterami. Karaluchem steruje się za pomocą klawiszy kursora i jest to wszystko, co można zrobić w temacie obsługi.

Zabawa polega na nieustannej eksploracji otoczenia, omijania potwornych dla karalucha pułapek i prób uniknięcia kontaktu z innymi przedstawicielami miejscowej fauny (kotami czy szczurami). Karaluch nie jest istotą zbyt silną, dlatego może przesuwać tylko niewielkie przedmioty (np. niedopałki papierosów), które mogą mu ułatwić przedarcie się przez kolejne przeszkody. Z racji tego, że w Bad Mojo można zginąć niemal na każdym kroku, autorzy postanowili zaaplikować graczowi pięć dodatkowych „żyć”. Dopiero po ich wyczerpaniu zobaczymy napis „Game Over” i zostajemy zmuszeni wszystko zaczynać od początku.

Gra posiada bardzo ładną oprawę wizualną. Wszystkie lokacje obserwujemy z góry i na ogół są to odrapane szafki, upaćkane różnymi substancjami podłogi czy też inne, zdradzieckie powierzchnie. Od czasu do czasu trafia się jakiś większy przedmiot, który może zajmować nawet cztery ekrany. W trakcie rozgrywki zobaczymy też dużą ilość przerywników FMV, które znakomicie uzupełniają fabułę i próbują wytłumaczyć, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Gry podobne do Bad Mojo

Wymagania wiekowe Bad Mojo

12+

Reedycja Bad Mojo już dostępna
Reedycja Bad Mojo już dostępna

wiadomość10 grudnia 2004

Zacznijmy od dobrej wiadomości: nowa wersja niezwykle oryginalnej pod względem pomysłu przygodówki o nazwie Bad Mojo jest już na rynku, o czym radośnie poinformował koncern Got Game Entertainment. Niestety, tylko na rynku amerykańskim, o czym informuję ja, trochę zawiedziony faktem, że nikt nie pomyślał o wydaniu jej w Europie, nie mówiąc o naszym wspaniałym kraju.

Reedycja Bad Mojo już wkrótce w sklepach!
Reedycja Bad Mojo już wkrótce w sklepach!

wiadomość17 listopada 2004

Zaledwie w miesiąc po ogłoszeniu prac nad nową wersją gry przygodowej o nazwie Bad Mojo, produkt osiągnął status „gold” i trafił do tłoczni. Oznacza to, że już za kilkanaście dni odnowiony klasyk znajdzie się na półkach sklepowych.

Po ośmiu latach Got Game Entertainment wyda powtórnie Bad Mojo
Po ośmiu latach Got Game Entertainment wyda powtórnie Bad Mojo

wiadomość14 października 2004

Wśród zalewu najróżniejszych strzelanin, strategii czasu rzeczywistego i innych produkcji, które niemal hurtowo trafiają do katalogów poszczególnych wydawców, trudno znaleźć coś naprawdę oryginalnego. Wczoraj pojawiło się jednak światełko w tunelu. Koncern Got Game Entertainment ogłosił, że zamierza sięgnąć po absolutny klasyk i po ośmiu latach wydać go na nowo.