Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Bad Bots (PC)
OkładkaBad Bots (PC)

Bad Bots PC

Bad Botsto utrzymana w stylistyce retro platformowa strzelanina 2D z rodzaju run & gun. Akcja Bad Bots toczy się w odległej przyszłości na pokładzie statku kosmicznego Titan Hauler.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | roboty | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bad Bots Premiera PC

17maja2013

producent: Point 5 Projects (Vanni del Moral) wydawca: Digital Tribe Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Bad Bots jest dziełem niezależnego studia Point 5 Projects, znanego także pod nazwą Vanni del Moral. Tym razem deweloperzy z San Francisco pokusili się o produkcję inspirowaną klasycznymi grami z rodzaju run & gun.

Akcja Bad Bots osadzona została w odległej przyszłości na pokładzie statku kosmicznego Titan Hauler. Głównym bohaterem jest Sam McRae, mechanik pokładowy, który po przypadkowym wybudzeniu z hibernacji odkrywa, że reszta załogi została zabita przez przeprogramowane roboty. Co gorsza, statek przewożący toksyczne odpady znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią, stanowiąc zagrożenie dla całej ludzkości. Chłopak musi przedrzeć się przez zastępy wrogo nastawionych robotów, by zapobiec katastrofie i ujść z życiem.

Rozgrywka utrzymana jest w stylu klasycznych platformowych strzelanin 2D. Gracz kieruje poczynaniami głównego bohatera obserwując akcję z bocznego ujęcia kamery. Jego zadaniem jest przejście przez kolejne poziomy pełne śmiertelnie groźnych przeciwników i pułapek.

Fabularyzowana kampania główna składa się z ponad 170 plansz, obejmujących takie lokacje jak dok ewakuacyjny, maszynownia czy warsztat robotów. Bohater musi zmierzyć się z przeszło dwoma tysiącami wrogów, w tym siedmioma szczególnie wymagającymi bossami. Do jego dyspozycji oddano arsenał broni obejmujący m.in. topór, karabin, strzelbę, granatnik i działko pulsacyjne. Twórcy przygotowali również opcjonalny tryb rozgrywki – challenge, w którym należy przetrwać 60 sekund opierając się nieskończonej fali atakujących robotów.

System sterowania w grze dostosowany został do obsługi za pomocą klawiatury i myszki komputerowej lub przy użyciu gamepada. Ten drugi przydany jest zwłaszcza podczas zabawy z włączoną funkcją Steam Big Picture.

Oprawa wizualna Bad Bots nawiązuje do produkcji z epoki komputerów 16-bitowych. Dwuwymiarowa grafika zastosowana w grze odznacza się komiksową stylistyką i mocno ograniczoną paletą kolorów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Bad Bots: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bad Bots Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i7 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8