Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSPCAND
Okładka Ayo: A Rain Tale (iOS)
OkładkaAyo: A Rain Tale (iOS)

Ayo: A Rain Tale

Ayo: A Rain Tale to platformówka 2D, w której akcję obserwujemy z boku, z perspektywy side-scrollowej. Opowieść przedstawiona w grze rozgrywa się w pobliżu Sahary.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ayo: A Rain Tale Premiera

9lis2017

PC

30sty2018

AND

31sty2018

iOS

Gry podobne do Ayo: A Rain Tale

Limbo

Machinarium

Rayman

Ayo: A Rain Tale na platformie PC, AND i iOS jest klasyczną, dwuwymiarową platformówką z akcją ukazaną z perspektywy side-scrollowej. Gracz kieruje krokami Ayo – młodej dziewczyny, która mieszka z rodziną w pobliżu Sahary i na co dzień pomaga w poszukiwaniu wody. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada niezależne studio Inkline Ltd.

Fabuła

Ayo: A Rain Tale opowiada historię młodej dziewczyny, która mieszka na terenach położonych w pobliżu największej pustyni na świecie – Sahary. Ayo na co dzień zajmuje się poszukiwaniem i noszeniem wody dla swojej rodziny. Omawiany tytuł rzuca światło na los wielu młodych kobiet (oraz dzieci) żyjących w lokalnych społecznościach w tamtym regionie, których życie w dużej mierze sprowadza się właśnie do noszenia wody. Zgodnie z szacunkami, na całym świecie czynności tej poświęcane jest dziennie przeszło 200 mln godzin. Gra wykorzystuje motywy inspirowane mitami, wierzeniami i kulturą północnej Afryki.

Mechanika

Wydane na PC, AND i iOS Ayo: A Rain Tale to dość typowa, dwuwymiarowa platformówka. Obserwując świat gry z perspektywy bocznej, kontrolujemy naszą postać i pokonujemy kolejne poziomy. Wymaga to skakania na podwyższenia, przesuwania przeszkód, rozwiązywania prostych zagadek logicznych i radzenia sobie z niebezpiecznymi wrogami oraz zjawiskami atmosferycznymi. Przetrwanie wymaga zręczności, sprytu i odwagi.

Tryby gry

Ayo: A Rain Tale posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Ayo: A Rain Tale wyróżnia się na tle innych pozycji oryginalną, ślicznie zrealizowaną oprawą graficzną. Tytuł oferuje nietypowy styl artystyczny, który może przywodzić na myśl ilustrowane książki dla dzieci. Zarówno postacie, jak i elementy otoczenia są wiarygodnie animowane, a wrażenia dopełniają sprawnie działający system oświetlenia oraz cykl dnia i nocy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Ayo: A Rain Tale: 12+

PC
AND
iOS