Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Automation: The Car Company Tycoon Game (PC)
OkładkaAutomation: The Car Company Tycoon Game (PC)

Automation: The Car Company Tycoon Game PC

Przygotowana przez debiutujące studio Camshaft Software gra strategiczno-symulacyjna, w której wcielamy się w rolę właściciela korporacji produkującej samochody.

Strategiczne | ekonomiczne | samochodowe | indie | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Automation: The Car Company Tycoon Game Premiera PC

wczesny dostęp

12marca2015

2022

Steam

2022

producent: Camshaft Software wydawca: Camshaft Software Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Automation: The Car Company Tycoon Game

Car Mechanic Simulator 2015

Car Tycoon

Car Mechanic Simulator 2014

Automation: The Car Company Tycoon Game na PC jest debiutanckim dziełem niezależnego studia Camshaft Software. Gracz wciela się w rolę właściciela korporacji produkującej samochody, a jego rola sprowadza się zarówno do zarządzania firmą, jak i projektowania w najmniejszych detalach poszczególnych pojazdów.

Mechanika

Automation: The Car Company Tycoon Game na PC jest rozbudowaną produkcją z pogranicza symulacji i gry strategicznej. Akcja tego tytułu rozgrywa się na przestrzeni lat 1946-2020, a głównym zadaniem, jakie zostaje postawione przed graczem, jest stanie się odnoszącym sukcesy producentem samochodów. Rozgrywka oparta jest zatem na dwóch filarach. Pierwszy z nich to projektowanie od podstaw poszczególnych modeli. Zabawę rozpoczynamy tworząc powojenne, stosunkowo proste konstrukcje. Z czasem jednak, w miarę rozwoju całego segmentu rynku, spod naszych rąk zaczynają wychodzić coraz bardziej nowoczesne twory, a zabawa kończy się w momencie, w którym firma zaczyna produkować futurystyczne wehikuły.

W przeciwieństwie do innych gier typu tycoon, gracz ma możliwość zaprojektowania pojazdu w najdrobniejszych detalach. Może decydować nie tylko o jego wyglądzie czy dostępnych wariantach kolorystycznych, lecz również o wyposażeniu, a także zamontowanych w nim podzespołach. Ponadto, gracze posiadający odpowiednią wiedzę techniczną, mogą zmierzyć się z zaawansowaną konfiguracją silników, decydując o ich konstrukcji, parametrach i osiągach. Osoby niezaznajomione z technicznymi aspektami motoryzacji mogą skorzystać samouczków, które w prosty sposób tłumaczą zasady, jakimi rządzi się konstruowanie samochodów.

Drugim filarem gry jest zarządzanie korporacją. Początkowo firma nie grzeszy rozmiarami, jednak w miarę rozwoju i kolejnych sukcesów zaczyna przeobrażać się w motoryzacyjnego molocha. W trakcie rozgrywki gracz musi poświęcić sporo uwagi dynamicznie zmieniającemu się rynkowi i panującym na nim trendom, dbając o to, by produkować samochody spełniające potrzeby ponad czterdziestu grup docelowych lub też znaleźć niszę, w której jego firma będzie bezkonkurencyjna. Do jego zadań należy również budowanie nowych fabryk i zarządzanie już posiadanymi, a także tworzenie korzystnego dla firmy wizerunku, na przykład poprzez rozmaite kampanie promocyjne. Należy również odnotować, iż czas jest tutaj rzeczą względną, gdyż gracz może zdecydować o szybkości jego upływu.

Tryby gry

W grze znalazły się warianty rozgrywki stworzone zarówno z myślą o pojedynczym graczu, jak i zabawie wieloosobowej. W pierwszym przypadku do naszej dyspozycji oddano rozbudowaną kampanię, pojedyncze scenariusze (będące swego rodzaju wyzwaniami), a także tryb piaskownicy, w którym możemy do woli rozwijać swoje samochodowe imperium. Rozgrywka wieloosobowa z kolei opiera się na współpracy, a także rywalizacji między graczami. W zabawie może wziąć udział maksymalnie siedem osób.

Kwestie techniczne

Automation: The Car Company Tycoon Game na PC rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku. Produkcja działa w oparciu o stworzoną na jej potrzeby technologię, dzięki której możliwe stało się zaprezentowanie poszczególnych pojazdów w najmniejszych detalach. Tyczy się to zwłaszcza silników, których podzespołom gracz może przyglądać się z bliska. Pozostałe elementy oprawy zostały wykonane poprawnie, lecz nie zachwycają szczegółowością. Pozwoliło to jednak na utrzymanie stosunkowo niskich wymagań sprzętowych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Automation: The Car Company Tycoon Game cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Automation: The Car Company Tycoon Game: Odpowiednia dla każdego wieku.

Automation: The Car Company Tycoon Game Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit