Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS1
Okładka Assault Rigs (PC)
OkładkaAssault Rigs (PC)

Assault Rigs

Gra akcji z elementami symulatora, w której zasiadamy za sterami wirtualnych czołgów i bierzemy udział w brutalnych rozgrywkach. Oprócz kilkudziesięciu misji opracowanych z myślą o zabawie w pojedynkę, Assault Rigs oferuje poziomy stworzone do zabawy w trybie multiplayer.

Akcji | TPP | science fiction | czołgi

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assault Rigs Premiera

1lut1996

PS1 PC

producent: Psygnosis wydawca: Psygnosis

Gry podobne do Assault Rigs

Tron 2.0

Battlezone (1998)

Tank Universal

Assault Rigs jest grą akcji z elementami symulatora, opracowaną przez studio Psygnosis – zespół, w którego portfolio można znaleźć szereg kultowych dzieł, na czele z seriami Lemmings, WipEout oraz Shadow of the Beast. Opisywana tutaj produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC i PS1.

Fabuła

Akcja Assault Rigs toczy się w odległej przyszłości, w której konwencjonalne dyscypliny sportowe odeszły do lamusa. Ich miejsce zajęła brutalna rywalizacja w wirtualnej rzeczywistości przypominającej tę, którą można było podziwiać w słynnym filmie Tron.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS1 Assault Rigs akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie rozgrywki zasiadamy za sterami futurystycznych czołgów, a naszym podstawowym zadaniem jest kolekcjonowanie kryształów rozrzuconych po kilkudziesięciu etapach oraz eliminacja wszystkiego, co stanie nam na drodze – od wieżyczek strzelniczych, przez inne maszyny, aż po latających adwersarzy zwanych Wirusami. Wszystko po to, by po dotarciu do wyjścia z poziomu zdobyć jak najwyższy wynik punktowy.

Realizacja postawionych przed nami celów nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie rozbudowany arsenał broni palnej – oprócz podstawowego karabinu autorzy oddają do naszej dyspozycji między innymi wyrzutnie rakiet czy działa laserowe; całość uatrakcyjniają alternatywne rodzaje amunicji pokroju naboi odbijających się od ścian, zdalnie sterowanych pocisków czy kul przebijających pancerze oponentów. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w miarę postępów otrzymujemy dostęp do coraz potężniejszych czołgów.

Poszczególne areny są upstrzone rampami, windami czy chociażby przełącznikami, więc w grze znalazło się miejsce także na nieskomplikowane zagadki środowiskowe, wymagające na przykład skonstruowania prostego mostu czy przesunięcia sześcianu w celu odblokowania przejścia do dalszego fragmentu poziomu.

Tryby gry

Filarem Assault Rigs jest tryb single player, w którym czeka na ukończenie ponad czterdzieści misji. Oprócz tego produkcja posiada wieloosobowy wariant rozgrywki; wersja na PlayStation 1 pozwala na zabawę w towarzystwie drugiej osoby (po połączeniu dwóch konsol kablem PlayStation Link), natomiast pecetowi gracze otrzymują do dyspozycji sieciowy tryb multiplayer dla maksymalnie ośmiu zawodników. Co ciekawe, specjalnie na potrzeby wspólnych rozgrywek autorzy przygotowali oddzielny zestaw etapów.

Kwestie techniczne

Jak wspomniano powyżej, wydane na platformę PC i PS1 Assault Rigs budzi skojarzenia z filmem Tron, co jest zasługą przede wszystkim trójwymiarowej grafiki utrzymanej w charakterystycznej, neonowej stylistyce. Wysoką jakość prezentuje warstwa audio – tytuł wykorzystuje dźwięk przestrzenny w standardzie Dolby Surround.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Assault Rigs: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS1
PC