Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4Switch
Okładka Asatsugutori (PS4)
OkładkaAsatsugutori (PS4)

Asatsugutori

Gra przygodowa, w której wcielamy się w nastoletnią Hibari, zamkniętą w tajemniczym budynku w towarzystwie innych dziewczyn. Bohaterka gry Asatsugutori musi cofać się w czasie, by zapobiegać śmierciom kolejnych swoich towarzyszek.

Przygodowe | widok izometryczny | detektywistyczne | podróże w czasie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asatsugutori Premiera

25lis2021za 33dni

PS4 Switch

Asatsugutori jest oryginalną grą przygodową, która w nietypowy sposób łączy fabułę rodem z escape roomów z koncepcją podróży w czasie. Produkcja została opracowana przez firmę Nippon Ichi Software.

Fabuła

Główną bohaterką gry Asatsugutori jest Hibari – nastolatka, która pewnego dnia obudziła się w tajemniczym budynku w towarzystwie siedmiu innych dziewczyn. Niedługo później wszystkie dowiadują się, że mury obiektu opuści jedynie ta, która jako ostatnia zdoła utrzymać się przy życiu. Kilka dni później pierwsza z nich zostaje znaleziona martwa.

Na szczęście Hibari odkrywa, że potrafi podróżować w czasie, dzięki czemu może spróbować zapobiec tragedii. Protagonistka postanawia więc zrobić wszystko, by żadna z jej nowo poznanych koleżanek nie musiała umrzeć.

Mechanika

W Asatsugutori akcję ukazano w widoku izometrycznym. Gra opiera się na dwóch filarach – prowadzeniu śledztw i zapobieganiu tragicznym wydarzeniom.

Te pierwsze stają się dostępne po śmierci jednej z towarzyszek Hibari. Dziewczyna cofa się wówczas w czasie, by przeczesać pomieszczenia budynku w poszukiwaniu materiału dowodowego oraz przeprowadzić rozmowy ze swoimi koleżankami (w tym również z przyszłą ofiarą) i zdobyć cenne informacje. Warto przy tym pamiętać, że w trakcie owych dochodzeń czas nieustannie płynie, co utrudnia nam realizację zadania. W różnych porach dnia poszczególne dziewczyny są bowiem zajęte rozmaitymi sprawami, przez co przy jednym podejściu nie sposób dowiedzieć się wszystkiego.

W kolejnych „pętlach” zdobywamy jednak coraz więcej wskazówek, które naprowadzają nas na właściwy trop. Kiedy w końcu uznamy, że posiadamy wystarczająco dużo informacji na temat tego, co się wydarzyło, musimy spróbować zapobiec tragedii. Korzystając z systemu dedukcji i robiąc użytek z informacji pozyskanych w toku dochodzenia, musimy wpłynąć na bieg wydarzeń w taki sposób, by utrzymać ofiarę przy życiu.

Kwestie techniczne

Asatsugutori posiada kreskówkową grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce, która dzięki stonowanej kolorystyce dobrze komponuje się z niepokojącą atmosferą rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Asatsugutori: 16+

PS4
Switch