Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitch
Okładka Danganronpa Decadence (Switch)
OkładkaDanganronpa Decadence (Switch)

Danganronpa Decadence Switch

Danganronpa Decadence to kolekcja czterech gier od Spike Chunsoft - Danganronpa: Trigger Happy Havoc, Danganronpa 2: Goodbye Despair, Danganronpa V3: Killing Harmony w wersjach Anniversary Edition oraz nowe Danganronpa S: Ultimate Summer Camp.

Przygodowe | thriller | detektywistyczne | pakiet | visual novel | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Danganronpa Decadence Premiera Switch

3grudnia202177dni

Nintendo eShop

3grudnia2021

producent: Spike Chunsoft wydawca: Spike Chunsoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Danganronpa Decadence

The Sexy Brutale

Doki Doki Literature Club Plus!

Asatsugutori

Z okazji 10 rocznicy powstania marki Danganronpa studio Spike Chunsoft (Zanki Zero: The Last Beggining, 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors) zdecydowało się wydać specjalną wersję kultowych visual novel, w których grupa dzieciaków walczy o przetrwanie, wykonując coraz dziwniejsze zadania zlecane przez nie-tak-sympatycznego misia zwanego Monokumą. W Danganronpa Decadence znalazły się trzy główne odsłony serii - Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition, Danganronpa 2: Goodbye Despair Anniversary Edition oraz Danganronpa V3: Killing Harmony Anniversary Edition, a także bonus w postaci zupełnie nowej gry utrzymanej w stylu typowym dla planszówek, czyli Danganronpa S: Ultimate Summer Camp.

Fabuła

Warstwa fabularna w tej edycji detektywistycznej visual novel nie uległa zmianie. Każda z trzech odsłon visual novel skupia się na morderczej w grze o przetrwanie, w którą są zmuszeni zagrać zamknięci lub odgrodzeni od świata (w zależności od części) uczniowie elitarnej szkoły, których zadaniem jest zabijać siebie nawzajem, by zagwarantować sobie zwycięstwo. Nie mogą jednak zostać na tym przyłapani i powinni zadbać o odpowiednie pozostawienie śladów, aby wrobić w zbrodnię kogoś innego. Jeśli im się to uda, to wygraną i wolność mają w kieszeni, jeśli jednak podczas rozprawy (Class Trial) reszta kolegów i koleżanek prawidłowo wskaże winnego, to zostaje on ukarany przez Monokumę, a gra toczy się dalej.

Mechanika

Sama rozgrywka w Danganronpa Decadence również pozostała niezmieniona. Poruszając się po lokacjach, obserwowanych z widoku pierwszej osoby (czasami też z perspektywy bocznej) wchodzimy w interakcję z oryginalnymi postaciami, szukamy dowodów i poszlak na miejscu zbrodni, bierzemy udział w rozprawach, w których oprócz odpowiednio wytypowanych zarzutów i kontrargumentów musimy być zręczni i szybcy, a także możemy podjąć się zabawy w dodatkową zawartość, dostępną w każdej części. Każda z odsłon posiada również galerię, dzięki której możemy przeglądać odblokowane już przerywniki filmowe i ilustracje, a także wysłuchać udźwiękowionych dialogów.

Zupełną nowością dla serii jest za to Danganronpa S: Ultimate Summer Camp, rozszerzona wersja zawartości znanej graczom z trzeciej odsłony - Danganronpa V3, czyli Ultimate Talent Development Plan. Znajdziemy tu wszystkie postaci biorące udział w każdej z odsłon gry, a ich celem jest zebranie fragmentów nadziei (Hope Fragments) porozrzucanych po kluczowych dla serii miejscówkach. Aby tego dokonać, w erpegowym stylu rozwijamy nasze postaci poprzez walkę z przeciwnikami i zbieramy z nich pieniądze, aby móc ulepszyć swój ekwipunek i stanąć do walki z bossem wyspy, a następnie kontynuować przygodę na innej wysepce.

Kwestie techniczne

Danganronpa Decadence łączy w sobie trójwymiarowe lokacje z dwuwymiarowymi sprite’ami bohaterów, a wszystko to ukazane jest w mangowej stylistyce. Oprócz tego znajdziemy tu segmenty typowo pixel artowe z kamerą widzianą z perspektywy bocznej.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Danganronpa Decadence: 18+