Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka ASA: A Space Adventure (PC)

ASA: A Space Adventure PC

ASA: A Space Adventure to pierwszoosobowa przygodówka ze statycznymi pre-renderowanymi lokacjami. Wcielamy się w astronautę badającego dziwny kosmiczny artefakt. Zabawa polega głownie na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | FPP | science fiction | point-and-click | indie

PC Windows
Okładka ASA: A Space Adventure (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20grudnia2012

ASA: A Space Adventure to przygodówka w klimatach science-fiction, która pełnymi garściami czerpie z takich produkcji jak Rama, Cydonia i przede wszystkim z serii Myst. Grę praktycznie w całości opracował jeden człowiek - Simon Mesnard.

Wcielamy się w astronautę, który zostaje wysłany z misją naprawienia starego satelity. Nie jest to zadanie zbyt trudne, więc udaje mu się szybko z nim uporać. Gdy bohater zaczyna wracać na statek dostrzega jednak dryfującą w przestrzeni kosmicznej tajemniczą kostkę. Zahipnotyzowany astronauta próbuje jej dosięgnąć i zrywa kabel łączący go ze statkiem. Gdy dociera do kostki jego tlen jest już na wyczerpaniu i na pierwszy rzut oka bohater nie ma jak wrócić na pokład. Tutaj do akcji wkraczamy my - będziemy musieli wymyślić sposób na przeżycie astronauty, a następnie odkryć sekrety tajemniczego artefaktu.

ASA: A Space Adventure jest przygodówką, w której akcja obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gra jest klasycznym przedstawicielem gatunku, więc większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Projekt został zrealizowany w stylu przypominającym serię Myst, a zwłaszcza jej trzecią i czwartą odsłonę. Grafika ma więc postać statycznych pre-renderowanych lokacji, po których możemy się do woli rozglądać. Dzięki temu autor mógł dostarczyć wysoki poziom detali i jednocześnie bardzo niskie wymagania sprzętowe. Gra oferuje sporą różnorodność lokacji i poza okolicami satelity i wnętrzem statku zwiedzimy również dwie planety. Podczas zabawy towarzyszyć nam muzyka skomponowana przez Karreo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do ASA: A Space Adventure

Wymagania wiekowe ASA: A Space Adventure

odpowiednia dla każdego wieku